KİTAP

Yaşayan Elli Türk Edebiyatçı Bu Kanalda…

Türk edebiyatının yaşayan elli şair ve yazarının, kendini, kişiliğini, edebiyatını, hayata bakışını, hangi koşullarda çalıştığını anlattığı “Yüz Yüze Konuşmalar: Yaşayan Türk Edebiyatı” projesi kapsamında hazırlanan belge filmler Telif Hakları Derneği tarafından “youtube”da edebiyatseverlere sunuldu.

Hüseyin Su, Prof. Dr. Alaaddin Karaca ve Prof. Dr. Şaban Sağlık’tan oluşan üç kişilik yayın kurulunun yaşayan edebiyatçılarımızı tek tek değerlendirdi ve Türk Edebiyatına yapmış oldukları katkıyı önceleyerek belirlenen edebiyatçılarla “Yüz Yüze Konuşmalar: Yaşayan Türk Edebiyatı” projesi gerçekleştirildi. Telif Hakları Derneği tarafından tamamlanan projeye Kültür ve Turizm Bakanlığı da destek verdi..

Türk edebiyatında bir ilk olan bu proje kapsamında yer alan edebiyatçılar ve proje, okuma ve düşün dünyanıza rehber olmasına, kültür-fikir-sanat hayatınızın daha da zenginleşmesine katkı sağlayacaktır..

Youtube kanalında yer alan videolarda Adnan Özyalçıner, Ferit Edgü, Doğan Hızlan, Rasim Özdenören, Gürsel Aytaç, Ataol Behramoğlu, Süreyya Berfe, Sevinç Çokum, İnci Aral, Necati Mert, Mehmet Ragıp Karcı, Selim İleri, İbrahim Yıldırım, Cemil Kavukçu, Ali Haydar Haksal, Abdullah Uçman, Oğuz Demiralp, Abdülkadir Budak, Turan Koç, Enis Batur, Hüseyin Su, Tuğrul Tanyol, Ali Günvar, Şükrü Erbaş, Arif Ay, Veysel Çolak, Buket Uzuner, Semih Gümüş, Alim Karaman, Haydar Ergülen, Adnan Özer, Mario Levi, Ömer Lekesiz, Yıldız Ramazanoğlu, Ali Ural, Cihan Aktaş, Gürsel Korat, Necip Tosun, İhsan Deniz, Kayahan Özgül, Osman Konuk, Cemal Şakar, Fatma Barbarosoğlu, Sadık Yalsızuçanlar, Hüseyin Atlansoy, Ethem Baran, Leyla İpekçi, Sibel Eraslan, Mehmet Can Doğan, Nuri Pakdil gibi değerli şair ve edebiyatçılarla yapılan görüşmeler yer alıyor.

Youtube kanalına buradan ulaşabilirsiniz:
https://www.youtube.com/channel/UCLdEdL336usmdsu09fKIVBw/videos

Yukarıda listesi verilen edebiyatçıların biyografisi ve eserlerine projenin web sitesi olan www.yuzyuzekonusmalar.org adresinden ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı