KİTAP

Yordam Kitap ‘Soma’ya Desteğe Devam’ Dedi!

Germinal’in gelirini eğitim bursu olarak veren Yordam Kitap, bursun süresini 1 yıl daha uzattığını duyurdu.

Emile Zola’nın maden işçilerinin mücadelesini konu alan ünlü eseri Germinal’in gelirini Soma’da babasını kaybeden kız çocuklarına eğitim bursu olarak veren Yordam Kitap, bursun süresini 1 yıl daha uzattığını duyurdu.

Yordam, kampanyayı başlatırken burs süresi olarak 3 yıl belirlerken, satılan kitap sayısının 6000 olması durumunda burs süresinin 1 yıl daha uzatılacağını duyurmuştu.

Germinal, 2014 yılının sonuna kadar 3993 ve 2015 yılı içinde 2218 adet olmak üzere bugüne kadar 6211 adet satıldı. Böylece, Germinal’in geliri ile verilen eğitim bursunun süresi 4 yıla uzamış oldu.

HAYDİ DAYANIŞMAYA

Konuyla ilgili Yordam Kitap’tan yapılan açıklama şu şekilde:

“Kitabın satışı devam ettiği sürece üstlendiğimiz ve okurlarımızın desteği ile büyüttüğümüz bu kampanyayı geliştirmek için çabalayacağız.

Yordam Kitap olarak, kampanyaya destek veren herkese teşekkür ediyoruz ve diyoruz ki: Okurlarımızla ve dostlarımızla yakaladığımız bu dayanışma örneğini desteklemeye devam edelim, kampanyayı yeniden canlandıralım, çevremizdeki insanlara duyuralım. Bu çocuklar için elimizden ne gelirse yapalım!

Haydi dayanışmaya!”

BURS NASIL ULAŞTIRILIYOR?

Öğrencilere, kendileri için açılan banka hesapları üzerinden her ay belli bir miktar (200 TL) yatırılıyor. İlk ödeme 5 Ağustos 2014 tarihinde yapıldı ve ödemeler kesintisiz 12 ay boyunca devam etti. Hâlâ devam eden burs ödemeleri için yayınevi 3 yılı öngörüyordu.

(Odatv.com)

germianl-kapak

 


Bu kitaba en uygun fiyatla buradan ulaşabilirsiniz:

http://kitapdevrimi.com/germinal-emile-zola-0003943

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı