KİTAP

Zen Budisti Thich Nhat Hanh’dan: “Gerçek Huzur”

Dünyaca ünlü bir yazar, bilim adamı, ruhani lider ve Zen Budisti olan Thich Nhat Hanh’ın “Gerçek Huzur” adlı kitabı raflarda…

“Gerçek Huzur” hem ruhsal rehberliğin derin bir çalışması hem de barışçıl içsel değişim ve küresel değişim için pratik bir rehberi olarak yayınlandı. Bu kitap, Thich Nhat Hanh‘ın köklü şiddet krizine, çaresizliğe, mağduriyet ve korku duygularına verdiği cevaptır. Dünyaca ünlü bir yazar, bilim adamı, ruhani lider ve Zen Budisti olarak Thich Nhat Hanh, barış ve Budizm için en görünür, saygı duyulan aktivistlerden biridir. Memleketi Vietnam’da iki savaş yaşamış olmasının da etkisiyle, bireysel düşüncelerin iç şiddetinden kişilerarası ve uluslararası saldırganlığa kadar her türlü çatışmayı önlemek için çalışmaktadır.

Şimdi, bu yeni kitapta, belki de bugüne kadar ki en önemli çalışmasında, ilham verici hikâyeler, meditasyon uygulamaları ve öğrenme yolunda nasıl doğru eylemlerde bulunacağınızı göstermek için Thich Nhat Hanh, vizyoner anlayışının güzel bir karışımını sunuyor. Bu kitap tüm inançlardan olan insanlara hitap ediyor. Dünyaya gerçek huzuru yaymayı hedefliyor.

Thich Nhat Hanh, ister aşırı yoğun duygularla, ister zorlu durumlarla uğraşın, ister kişilerarası ve uluslararası çatışmaları yönetin, Buda‘nın 2.600 yıllık geleneksel bilgeliğine ve diğer kutsal kitaplara dayanıyor. Size, düşüncelerinize ve yaşamlarınıza daha derinlemesine bakmayı öğretiyor. Böylece onları daha iyi bir şeye dönüştürmek için ne yapmaNız gerektiğini ve ne yapmamanız gerektiğini bilebilirsiniz. Cesaret, şefkat ve samimiyetin birleşimi ile fark yaratabileceğimizi gösteriyor.

Thich Nhat Hanh Hakkında

Thich Nhat Hanh, 1960’larda Vietnam’daki savaşın ortasında barış bulma çabalarıyla dünya çapında bilinir. Aktivizmi daha sonra onu 1967 yılında Nobel Barış Ödülü’ne aday gösteren Martin Luther King, Jr. ile bir dostluğa götürdü. Yıllarca eğitim verdikten sonra Vietnam’daki manastırına dönen Zen ustası Thich Nhat Hanh, barış ödülüne layık görüldü. Ödülü, Schengen Barış Vakfı tarafından Lüksemburg’da açıklandı. Beden ve zihin için sağlığı iyileştiren insanlara yönelik yıllık ödüller kategorisi olan “Üstün İç Huzur” ödülüne layık görüldü. 93 yaşında olan Thich Nhat Hanh, ödül törenine bizzat katılamadı, ancak manastırından iki keşiş onun adına ödül almaya katıldı.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı