SANATTAN

Altın Çınar Film Festivali finalistleri açıklandı!

5-8 Mayıs tarihlerinde Kayseri’de geçirilecek 3.Uluslararası Altın Çınar Film Festivali’ne katılan 190 filmden 30 tanesi finale kaldı.

 

Kayseri Forum Sinema Salon’unda gerçekleşmesi beklenen 3.Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivali’ne katılan 100 film jüri tarafından değerlendirildi ve ancak Ulusal Kısa Film, Ulusal Belgesel, ve Animasyon dalında 10’ar filmden toplam 30 film finale kalmayı başardı.

 

Ayrıca festival sırasında Türk sinemasının emektar oyuncularından Kayhan Yıldızoğlu’na ‘’Yaşam Boyu Onur’’ ödülü, Suzan Avcı, Yılmaz Köksal, ve Suna Selen’e de ‘’Sinemanın Çınarı’’ ödülleri verilecek. Festivalin galip filmine ise 30 bin liralık para ödülü takdim edilecek. Ayrıca ‘’Grup Patika’’ da festivalin kapanış konserini verecek.

3 Uluslararası Kayseri Altın Çınar Film Festivalin Finalistleri;

Ulusal Kısa Film Finalistleri;

  1. Roya-Alper Akdeniz
  2. Ev-Orhan Dede
  3. Yumurta-Serdar Kaptı
  4. Ziazan-Derya Durmaz
  5. Körler Müessesesi-Damla Güçer Dilara Balcı
  6. Edifice-Irmak Karasu
  7. Melle-Muhammed İhsan Kaplan
  8. Sivrisinek Kokusu- Ferat Ayebe
  9. Yüzük- Turgay Köksal
  10. Öğretmen-Baran Gündüz Alp

Ulusal Animasyon Film Finalistleri;

  1. Merdivenler-Serdar Çotuk
  2. Kök-Osman Çabukçu Önder Menken
  3. Durak-Buğra Uğur Sofu
  4. Rest-Serdar Koçak
  5. Dünya malı-Vahit Sarıtaş
  6. İmtiyaz Muhakemesi-Metin Vatansever
  7. Oxygen-Murat Kılıç
  8. Salkım Söğüt-Ethem Onur
  9. Altın Vuruş-Gökalp Gönen
  10. Kafa-Koray Sevindi

Ulusal Belgesel Film Finalistleri;

  1. Altın Kızlar-Sait Tuğcu Sıla Özsoy
  2. Baba-Cem Kaykılış
  3. Çekçek-Can Akbulut Harun Çavuş
  4. Film Setine Mola-Arif Can Terzi
  5. Hafsa-Emre Karapınar
  6. Kırmızı Işık-Yasemin Akıncı
  7. Nonstop Otostop-Evren Dağ
  8. Su Bedevileri-Ömer Güneş
  9. Tarzan Kemal-Caner Özdemir
  10. Çırak-Ramazan Dinner Emrah Yalçınkaya

 

(www.zirvehaberajansi.com)

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı