Hakkımızda

KitaptanSanattan.com 2015 yılında kurulan bağımsız bir kültür-sanat platformudur.

KitaptanSanattan.com, kültür-sanatın ihtiyaçlar listesinde son sıralarda bulunduğu bir ülkede kültür-sanat haberlerini daha geniş kitlelere ulaştırmayı ve sanat ile toplumun gelişimine katkı koymayı hedeflemektedir.

KitaptanSanattan.com, kitap ve sanat dünyasından özel haberlerle yazarlara, sanatçılara aydınlık bir toplum yaratma yolundaki mücadelelerinde bir mecra olmayı amaçlamaktadır. Sanatın kapitalleştirilmesine ve metalaştırılmasına karşı mücadele etmek temel ilkelerinden birisidir. Edebiyatın ödül, reklamcılık ve popüler kültür ile yönlendirilmesine, şekillendirilmesine karşı ambalaja değil içeriğe önem vermek önceliklerindendir.

Amacımız:
-Bilginin ve gerçek haberin güçlünün elinden çıktığı algısıyla hareket eden yığınların tabularını yıkmak,
-Güç hayranlığına teslim olmuş kitleleri alışkanlıklarından vazgeçirmek,
-Eleştirinin kavga değil gelişme aracı olarak kullanılmasını sağlamak,
-Magazin ünlülerinin, magazin peşinde koşanların değil emekçi sanatçıların, sanatı kapitale dökenlerin değil yaratıcılığıyla katkı koyanların, iktidara-paraya dalkavukluk yapanların değil haklının-doğrunun tarafında olanların sesi olmak,

Bu yolda bize katılmak isterseniz bize yazabilir, önerilerde bulunabilir, projelerimize, kitap kampanyalarımıza destek olabilirsiniz.

İletişim için:
Tel: 0506 1554797
Mail: iletisim@kitaptansanattan.com

Reklam için:
reklam@kitaptansanattan.com

Youtube

Başa dön tuşu