ETKİNLİKLERSERGİ

Endless Art Taksim Karma Sergi – “SubsTANZ”

İstanbul Endless Art Taksim, 2017 yılından bu yana gerçekleştirdiği sergilere bir yenisini ekliyor.
Bir döneme tanıklık etmiş ve içinden akıp geçtikleri uzun sanatsal yaşamlarının ardında önemli izler bırakmış ve halen bu üretimlerini sürdüren beş sıra dışı sanatçı “SubsTANZ” başlıklı sergide bir arada…

1950’li yılların ortalarından 1970’li yılların başlangıcına kadar bir dönemdeki Güzel Sanatlar Eğitimlerini kapsayan dönemde, çok farklı tecrübeler, sanatsal devinimler ve dönüşümler yaşayan, yine çok değerli hocaların atölyelerinden ve eğitimlerinden geçen beş usta sanatçı, günümüze kadar getirdikleri ile adeta Cumhuriyet Dönemi Sanat Tarihi’nin kısa bir özeti denilebilecek değerde bir kompozisyon oluşturuyor.

Başak İlhan‘ın küratörlüğünde gerçekleşen sergide Hanefi Yeter, M. Sadık Altınok, Memiş Aslan, Süleyman Saim Tekcan ve Tamer Başoğlu’nun tuval resimleri, heykeller, gravür, serigrafi baskılar vb. çeşitli teknikler ile üretilmiş sanat eserleri yer alıyor.

6 Şubat 2020 Perşembe günü, saat 18:00’de açılışı İstanbul Endless Art Taksim’de gerçekleşecek olan sergi, 7 Nisan 2020 tarihine kadar ziyaret edilebilir.

Endless Art Taksim
İnönü Mahallesi, Elmadağ Cd. 28
Şişli/Istanbul

Giriş ücretsizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu