ETKİNLİKLERSERGİ

18 Çağdaş Türk Sanatçı Hollanda’da Sergi Açıyor

Türk Çağdaş Sanatını tanıtmak amacı ile düzenlenen Aura/ Contemporary Turkish Art sergisi, Hollanda’nın Den Haag (Lahey) kentinde yer alan Pulchri Studio Sanat Merkezi’nde 3 Aralık’ta açılıyor.
1 Ocak 2023’e kadar açık kalacak sergiye, yaşayan ve eserleriyle öne çıkan 18 Çağdaş Türk sanatçısı katılıyor.
Bağımsız Sanat Vakfı’nın organizasyonu ile gerçekleştirilecek olan serginin kordinatörlüğünü Bağımsız Sanat Vakfı Başkanı Hülya Yazıcı, küratörlüğünü Ahmet Özel üstleniyor.

Hollanda Pulchri Studio Art Center’da gerçekleşecek olan sergi, geçmişi uzun yıllara dayanan Türk-Hollanda kültürel ilişkilerine çağdaş sanat üzerinden bir ivme kazandırarak, iki ülke arasındaki dostluk köprüsünü güçlendirmeyi hedefliyor. Aura/ Contemporary Turkish Art, dünyada yaşanan tüm olumsuzluklara karşın, sanatın etkin diliyle ‘dostluk’ ve ‘barış’ söylemine vurgu yaparak, ülkeler arasındaki sınırları ortadan kaldırmayı, amaçlıyor.

Kerim Kılıçarslan,Noon light, 30×50 cm, 2022 Democracy

Resim ve enstalasyon olmak üzere toplam 84 eserin yer alacağı sergiye sanatçı olarak Ahmet ÖZEL, Bahar KOCAMAN, Bahri GENÇ, Berna ERKÜN, Engin BEYAZ, Erhan LANPİR,Erkan ÖZDİLEK, Feride BİNİCİOĞLU, Figen BATI, Hülya YAZICI, Kerim KILIÇARSLAN, Korkut TİRYAKİ, Mehtap ÖZDEMİR, Müfit İŞLER, Nur ÖZALP, Ruşen Eşref YILMAZ, Sabahat ÇIKINTAŞ, Şeniz AKSOY katılıyor.

AHMET ÖZEL, Yeniden Doğuş, Reborn Tuv.üz.y.boya, Oil on canvas,175×115 cm, 2020

Sergi,T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yunus Emre Enstitüsü, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı, İstanbul Gelişim Üniversitesi, Anadolu Ajansı, T-Art log, CitySan, İkbal sponsorluğunda gerçekleşiyor.

Mehtap Özdemir, mix media on wood, 140×130 cm, 2022

www.bagimsizsanatvakfı.org
Ankara Cad. Hobyar Mah. No:3 Eminönü/İstanbul

Sergi yeri:
Pulchri Studio/ Lange Voorhout 15, 2514 EA Den Haag, Hollanda
www.pulchri.nl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu