AdanaETKİNLİKLER

Adana 75. Yıl Sanat Galerisi Karma Resim Sergisi – :BİRGRUPİNSAN:ADANA

:BİRGRUPİNSAN::1 ve ::BİRGRUPİNSAN::2 sergilerini İstanbul’da açan platform, bu ilk Anadolu sergisi ile 19 Mart Pazartesi günü Saat 14,00’de Adanalı sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Onursal üye Devrim Erbil’in de aralarında bulunduğu, başta İstanbul olmak üzere çeşitli illerden 27 üye sanatçının katılımı ve 52 değerli eserden oluşan yeni grup sergisi ::BİRGRUPİNSAN::ADANA, Adana Büyükşehir Belediyesi 75. Yıl Sanat Galerisi’nde 19-30 Mart 2018 tarihleri arasında izlenebilecek.

Buluşmalar, bir araya gelişlere önem veren ve bu alanda platform sanatçılarına yeni kapılar açan serginin küratörü, sanatçı Celalettin Tandoğdu, asıl amaçlarının “içinden geçmekte olduğumuz sıkıntılı dönemde dayanışma ruhu ile sanatı hayatımızda var etmeye, sanatçılarımıza fırsatlar ve olanaklar sunmaya ve sanat adına güçlü bir duruş oluşturmaya devam etmek” diyor.

Sergiye Katılan Sanatçılar:

Akife Dekeli, Atila Aktürk, Aysel Kul, Berrin Aksu, Bersen Özkan, Buşra İncirkuş, Can Varol Teser, Canan Topaloğlu, Celalettin Tandoğdu, Ceylan Mutlu, Devrim Erbil, Güzin Altan Ayrancıoğlu, Hakan Sarıhan, Harika Menteş, Hülya Düzenli, Hülya İz Bölükoğlu, Kadir Arslan, Korkut Tiryaki, M. Murat Salman, Neslihan Laçin, Nihal Çakmak, Nilüfer İnaltong, Özgül Altuntaş, Rana Sirkecioğlu, Rıfkı Demirelli, Sevil Özüpek, Zeki Serbest.

Açılış Kokteyli: 19 Mart Pazartesi Saat: 14.00-17.00

75. Yıl Sanat Galerisi 
Kurtuluş Mah. Atatürk Cad. Atatürk Parkı İçerisi
Seyhan / Adana

Başa dön tuşu