ETKİNLİKLER

@Akaretlerde Sanat Ekim Ayında Devam Ediyor

İstanbul‘un tarihi ve ikonik yapılarından biri olan Akaretler‘de Hayal-i Alem, 212 Photography Istanbul Festivali ve Vision Art Platform çağdaş sanatın en iyi örneklerini sanatseverler ile buluşturuyor.

HAYAL-İ ALEM SERGİSİ BAŞLIYOR

Canan‘ın yeni üretimlerinden oluşan solo sergisi masalsı mitolojik figürleri, farklı formlarda bir araya getiriyor. Begüm Güney küratörlüğünde gerçekleşen sergi masalları, müziği ve kokuyu

bir araya getirerek, izleyiciyi farklı duyu ve duyguları hissetmeye davet ediyor.

Akaretler No: 55

7 Ekim -20 Kasım

12:00 – 19:00(Pazartesi Hariç) @akaretlerde

212_PHOTOGRAPHY_BOS_MEKANLAR_313

“BAŞKA BİR KIYAMET MÜMKÜN” – 212 PHOTOGRAPHY ISTANBUL

212 Photography Istanbul‘un 4. edisyonuna ev sahipliği yapan Akaretler’in 37-39 numaraları binalarında gerçekleşen sergi; insanın doğa, tarih ve yaşam ile yeniden ilişkilenmesinin imkânlarını tartışmaya açıyor. Leyla Ünsal küratörlüğünde Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu seçkisinde daha önce görülmemiş iki yapıt sanatseverler ile buluşuyor. Dijital simülasyonlarıyla tanınan sanatçı John Gerrard‘ın Borusan Contemporary‘nin siparişi üzerine ürettiği Endling (Martha)_ isimli çalışması ve Olaf OttoBecker imzasını taşıyan Ilulissat 15, 07/2015, 69° 12′ 18″ N, 51° 10′ 17″ W_ adlı fotoğraf ilk kez Akaretler‘de izleyici ile bir arayageldi. Etkinlik, Akaretler dışında 6 farklı mekanda eş zamanlı olarak 11 Ekim tarihine kadar izleyici ile buluşacak.

Akaretler No: 37-39

1-11 Ekim

10:30 – 20:00_

@212photographyistanbul

Vision_Art_Platform_AkaretlerNo35_sergi__7_

VİSİON ART PLATFORM SERGİ VE ETKİNLİKLERİ İLE TÜM YIL AKARETLERDE

Yeni kurulan sanat platformu Vision Art Platform, sergi projeleri ile aynı zamanda interaktif etkileşime açık workshop, sanatçı konuşmaları, performans ve deneyim temelli aktiviteler ile her kuşaktan ve farklı köklerden izleyiciyi Akaretler‘de buluşturuyor.

Akaretler No:35‘de modern kent hayatının dinamizmi ile disiplinler arası deneyimi sanatseverler ile buluşturan Vision Art Platform‘un programında bu ay:

“ŞU AN BURADASINIZ”

Sanatçı Mike Berg, Merve Denizci, Umut Kambak ve Semih Zeki’nin eserlerinin yer aldığı sergi, sınırları, çevreyi, boşlukları ve bütün bunların içindeki insanı, dört sanatçının kişisel perspektifinden izleyiciye sunuyor. Sergi, tüketim toplumu düşüncesinin devamında ortaya çıkan süpermarket estetiğinin indirgemeci yapısının karşısına, özgür ifade alanlarını koyuyor. Sanatseverler, soyut mimari detayların Akaretler’deki galerinin geometrisi ile nasıl ilişki kurduğunu deneyimleyebilecek.

Akaretler No: 35

24 Eylül – 24 Kasım

Pazartesi – Cumartesi

11.00 – 18.00

@visionartplatform

“DUVAR”

Sanatçı Ufuk Yılmaz‘ın ilk kişisel sergisi Duvar, geç modernizmde yaşam, mekan ve mimari üzerine düşünüyor.  Tuvallerden oluşan sergi Ufuk Yılmaz‘ın üç boyutlu pleksi işlerinde tecrübe ettiği boyut arayışı bu kez Akaretler‘de yayılıyor. “Duvar“da soyut mimari detaylar odaların ve binanın geometrisiyle ilişki içinde heykelsi nitelik kazanan sergiyi sanatseverler ücretsiz ziyaret edebilecek.

Akaretler No: 35

24 Eylül – 24 Ekim

Pazartesi – Cumartesi

11.00 – 18.00

@visionartplatform

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı