ETKİNLİKLERSERGİ

Atölye Cer’den Hilâl-i Ahmer Kadınları Anısına Sergi

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmayı amaçlayan, sergilerden elde ettiği gelirle sanatçıları destekleyen İyilik İçin Sanat Derneği, Türk Kızılay Derneği iş birliği ile 15 Nisan Dünya Sanat Günü’nde Atölye Cer’de Hilâl-i Ahmer Kadınları anısına bir sergi düzenliyor.

Evrensel bir değer olan sanatın daha geniş kitlelere yayılması amacıyla faaliyetlerini sürdüren İyilik İçin Sanat Derneği, 15 Nisan Dünya Sanat Günü’ne denk gelen kuruluş yıl dönümünün 6. senesinde Türk Kızılay Derneği ile anlamlı bir iş birliği yaparak Hilâl-i Ahmer Sergisi’ni sanatseverlerle buluşturuyor. Sanatçıların nadide eserlerinin satışa sunulacağı sergide, Hilâl-i Ahmer kadınlarının savaş yıllarında yaptıkları sanat çalışmalarıyla askerlere verdiği desteğe de tanıklık edilecek.

Hilâl-i Ahmer Kadınları

İyilik İçin Sanat Derneği’nin Ege Yapı ile iş birliğine giderek profesyonel sanatçıların katılımıyla Türkiye’de ilk kez bir şantiye alanında hayata geçirdiği Atölye Cer projesi, sergiye ev sahipliği yapacak. Atölye Cer’de yer alan sanatçıların bugüne kadar atölyede ürettiği eserler ile bu proje için özel üretilen eserlerin yer alacağı sergi, 15 Nisan Perşembe günü saat 11.00’de kapılarını açacak.

Hilâl-i Ahmer Kadınları

Piramid Sanat Sergi – Bedri Baykam ‘Kayıp Eşyalar Atölyesi’

Türk Kızılay İstanbul Büyükşehir Şube Kadın Kolları tarafından hazırlanan Hilâl-i Ahmer’in kahraman kadınlarını anlatan bir video da sergi kapsamında sanatseverler ile buluşturulacak. Hilâl-i Ahmer kadınlarına dikkat çekmek amacıyla oluşturulan sergi, Atölye Cer’de 20 gün boyunca açık kalacak.

Hilâl-i Ahmer Kadınları
Özge Gürkan, Hilal-i Ahmer, 100x70cm, Tuval Üzerine Karışık Teknik, 2021

Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde açık havada gerçekleştirilecek sergiye HES kodu ile giriş yapılabilecek. Hafta içi her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek sergi aynı zamanda İyilik İçin Sanat Derneği’nin www.iyilikicinsanat.org web sitesinden de takip edilebilecek.

Hilâl-i Ahmer Kadınları
Nebahat Karyağdı, Halide Edip Adıvar Portresi
Hilâl-i Ahmer Kadınları
Hakan Cingöz, İsimsiz, 100x70cm, Tuval Üzerine Yağlı Boya, 2021
Hilâl-i Ahmer Kadınları
Dilek Yalçın, Yeni Nesil Hilal-i Ahmer Kadınları
Hilâl-i Ahmer Kadınları
Batuhan Yaşar Cebli, Blood(Kan), Tuval Üzerine Akrilik, 100x70cm, 2021
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı