DANSETKİNLİKLERSANATTAN

BALENİN YILDIZLARI ANTALYA’DA BULUŞUYOR

Antalya Devlet Opera ve Balesi 19 Ocak Cumartesi saat: 20.00’de Antalyalı sanatseverlere unutulmaz bir gece yaşatacak. Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrası eşliğinde ilk defa gerçekleştirilecek “Balenin Yıldızları Gala Gecesi”nde Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin ve Antalya  Devlet Opera ve Balesi sanatçıları, müzikleri P.İ.Çaykovski, A. Adam, A. Barlog ve A. Marquez’e, koreografileri ise M. Petipa, L. Ivanov, J. Coralli, J. Perrot, Mehmet Balkan, Armağan Davran ve Volkan Ersoy’a ait olan bale repertuvarının en seçkin eserlerinden sevilen ve ünlü bölümleri sahneye taşıyacak.

İki perde olarak sahnelenecek bu muhteşem gecenin birinci perdesinde ilk olarak Romeo ve Juliet balesi ile Antalya DOB solist dansçıları Iaroslava VOLKOVA ve Tolga BURÇAK sahne alacak. Ardından Fındıkkıran balesi ile Ankara DOB solist dansçıları Sultan Menteşe ve İlhan Durgut, Giselle balesi ile Ankara DOB solist dansçıları Özge Başaran ve İbrahim Eren Keleş sahne alırken Antalya DOB solist dansçıları Bengü Altunkaş ve Tolga Burçak ile Antalya DOB  dansçıları Fındıkkıran balesi ile ilk perdenin kapanışını yapacak.

Gecenin ikinci perdesi, Antalya DOB solist dansçıları Iaroslava Volkova ve Tolga Burçak ile Antalya DOB dansçılarının sahne alacağı ve iki sezon boyunca kapalı gişe sahnelenen Kuğu Gölü balesi ile başlayacak. Ardından Le Corsaire balesi ile Mersin DOB solist dansçıları Obengül Polen Gezmiş ve Burak Serkan Cebeci, Romeo ve Juliet balesi ile İzmir DOB solist dansçıları Sülün Duyulur ve Ahmet Doruk Demirdirek, Don Kişot balesi ile İstanbul DOB solist dansçıları Büşra Ay ve Erhan Güzel sahne alacak. Gecenin kapanışı ise Antalya DOB solist dansçıları Esra Taner, Tolga Burçak, Selin Berkmen, Evren İskender, Öykü Ertürk, Okan Ünal, Seda Manaz, Umut Çaltekin, Bengü Altunkaş ve Volkan Altunel’in sahne alacağı, 2016 yılında Antalya’da prömiyeri gerçekleştirilen ve sanatseverlerin beğenisi kazanan Danzon eseri ile gerçekleştirilecek.

Fiyatları 10, 30 ve 40 TL arasında değişen eserin biletleri Haşim İşcan Kültür Merkezi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki opera gişelerinin yanı sıra www.biletiva.com  internet adresinden de temin edilebilir.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı