FOTOĞRAFSANATTAN

Deniz Gezmiş Bağımsızlık ve Özgürlük Vakfı’ndan ‘Öğrenci Olmak’ Fotoğraf Yarışması

Deniz Gezmiş Bağımsızlık ve Özgürlük Vakfı tarafından “Öğrenci Olmak” konulu fotoğraf yarışması düzenleniyor.

Yarışmanın şartları vakfın internet sayfasından yayınlandı. Yarışma sonrası yapılacak sergi ve ödül töreni tarihi ileride açıklanacak.

DENİZ GEZMİŞ BAĞIMSIZLIK VE ÖZGÜRLÜK VAKFI INSTAGRAM FOTOĞRAF YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Konu: Öğrenci Olmak #ogrenciolmak

 1-Yarışmaya katılım ücretsizdir.

 2-Yarışma çerçevesinde katılacak fotoğrafların fotoğraf yarışması teması olan “Öğrenci Olmak” ile ilgili olması şarttır.

3-Yarışma @denizgezmisvaksi Instagram hesabı üzerinden yapılacaktır. Yarışmaya katılacak fotoğraflarda, @denizgezmisvakfi Instagram hesabının etiketlenerek takip edilmesi ve fotoğrafların açıklama kısmına #ogrenciolmak hashtag’inin yazılması gerekmektedir.

4-Yarışma; seçici kurul üyeleri, Deniz Gezmiş Bağımsızlık ve Özgürlük Vakfı Yönetim Kurulu, Mütevelli Heyeti ve birinci derece yakınları haricinde 18 yaşını doldurmuş, amatör tüm fotoğraf severlere açıktır.

5-Fotoğraflarda renk düzenlemesi dışında dijital manipülasyonlar kabul edilmez. Keskinlik, kontrast, saturasyon gibi basit müdahalelerin dışında tamamen bilgisayar yazılımları ile oluşturulmuş veya olmayan bir nesne/objenin eklendiği/çıkartıldığı fotoğraflar kabul edilmeyecektir.

6- Yarışmacılar yarışmaya en fazla 2(iki) adet renkli veya siyah beyaz fotoğraf ile katılabilirler. Katılımcıların, Instagram hesabına yükledikleri fotoğrafların yarışma başlangıç tarihi itibari ile ( 05/03 /2022) kendi Instagram hesabından yayınlanması gerekmektedir. Daha önce yayınlanmış ve başka fotoğraf yarışmalarına gönderilmiş fotoğraflar değerlendirmeye alınmayacaktır.

7- Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanana kadar Instagram kullanıcı/hesap isimlerini değiştirmemeleri ve Instagram hesaplarının herkese açık olması gerekmektedir. Gönderileri gizli olan kullanıcılar @denizgezmisvakfi ve #ogrenciolmak etiketlerini kullanarak hesaplarından fotoğraf paylaşsalar dahi, fotoğrafı görünmeyeceği için yarışmaya katılmamış sayılacaklardır.

 8-Katılımcılar paylaştıkları fotoğrafı kendilerinin çektiğini taahhüt eder. Aksi halde doğacak hukuki sorunlardan, paylaşımı yapan kişi sorumludur. Yarışma sonrasında kendilerine ait olmadığı ya da şartnamede belirtilen kurallara uymadığı tespit edilen ödül veya sergileme alan fotoğraflar diskalifiye edilecek, verilen ödülün iadesi istenecek ve diskalifiye edilen ödülün yeri boş bırakılacaktır.

 9-Katılımcılar; ödül ve sergileme kazanan fotoğrafların Deniz Gezmiş Bağımsızlık ve Özgürlük Vakfının her türlü çevrimiçi ve/veya basılı yayınlarında, resmi internet sayfasında, sosyal medya hesaplarında ve muhtelif yerlerde katılımcının adı belirtilerek kullanım hakkını verdiğini peşinen kabul ederler.

 10- Tüm yarışma şartlarını eksiksiz yerine getiren katılımcıların fotoğrafları ön eleme sonrası seçici kurula sunulacak ve ödül kazananlar belirlenecektir.

11-Katılımcılar yarışma şartlarını peşinen kabul etmiş sayılırlar. Yarışma Takvimi: Yarışmaya Son Katılım Tarihi : 15/04/2022 Seçici Kurul Toplantısı : 30/04/2022 Sonuçların açıklanması : 07/05/2022

Sergi açılısı ve ödül töreni: daha sonra açıklanacaktır.

Seçici Kurul Üyeleri: Coşkun Aral, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Can Ersal, Damla Gezmiş, Salih Güler, Yüksel Hançerli, Emre Mollaoğlu, (Soyadına göre alfabetik olarak sıralanmıştır.)

Yarışma Ödülleri:  

Birinci: Özel kitap seçkisi ve Vakıf plaketi
İkinci: Özel kitap seçkisi ve Vakıf plaketi
Üçüncü: Özel kitap seçkisi ve Vakıf plaketi

Yarışma iletişim bilgileri:
bilgi@denizgezmisvakfi.org

Haber: Nasuh Bektaş  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu