ETKİNLİKLERSERGİ

Gurbette Hasret Sergisi KOLİ Art Space’te

KOLİ Art Space, Türkiye’den Almanya’ya göç eden kadınların öykülerini müzik aracılığıyla anlatan Gurbette Hasret Projesi sergisine 17 Aralık – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Gurbette Hasret; özlemin, kişisel değişim ve dönüşümün hikayesidir. İllüstrasyonlar ve müzikal hikaye anlatıcılığı bu zorlu ve mücadele dolu öyküye eşlik eder.

Kornelia Binicewicz (Ladies on Records), Türkiye’den Almanya’ya göç eden kadınların duygusal yaşantılarına odaklandı ve kişisel özlem anlatılarını dinledi. Kadınların biyografik ve müzikal anıları, zorlu bir değişim ve dönüşüm sürecinden geçmelerine yardımcı olan şarkılara işlendi. Gizem Winter da göçün bireysel ve müşterek deneyimlerinden çıkan hikayeleri resimledi.

Böylece, bir illüstratör olarak Gizem Winter’ın göç eden kadınların anılarından yola çıkarak ürettiği illüstrasyonları ve bir antropolog olarak Kornelia Binicewicz’ın bu kadınlarla yaptığı röportajları “Gurbette Hasret” projesinde bir araya gelerek, kadın göçünün anlamlı anlarını yakalamaya çalışan kayıtlar oluşturdu.

Gurbette Hasret sergisi, 17- 31 Aralık 2021 tarihleri arasında KOLİ Art Space’de izlenebilecek ve 25 Aralık 2021 saat 21.00’de Ladies on Records ve DJ İpek eşliğinde Sound Talk ve “dinleme partisi” gerçekleşecek.

Sergi ve müzik etkinlikleri, Goethe Institut İstanbul ile birlikte Türkiye’den Almanya’ya işçi göçünün 60. yılı anısına oluşturulan Gurbette Hasret projesinin birer parçasıdır.

Sergi: 17 Aralık – 31 Aralık 2021 tarihleri arasında 13:00/18:00 saatleri arası gezilebilecektir. 
Müzik etkinliği: Sound Talk ve “dinleme partisi” Ladies on Records ve DJ İpek ile 25 Aralık 2021, saat 21.00’de KOLİ Art Space’de.

KOLİ Art Space
Rasimpasa Mh. Yurttas Sk. No:10/4
Kadiköy/İstanbul

www.koliartspace.com

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı