ETKİNLİKLERSİNEMA & FİLM FESTİVALİ

İstanbul Modern Sinema’da ‘Oscar’ın Yabancıları’

İstanbul Modern Sinema, 15–25 Şubat tarihlerinde “Oscar’ın Yabancıları” seçkisini sinemaseverlerle buluşturuyor.  
Seçkinin öne çıkan filmleri arasında, Rahip ve Silah, Öğretmenler Odası, Şeflerin Aşkı ve Kırılan Buz yer alıyor.

İstanbul Modern Sinema, 96. kez dağıtılacak Akademi Ödülleri yaklaşırken “En İyi Uluslararası Film” kategorisinden hazırladığı seçkiyi “Oscar’ın Yabancıları” adlı programla izleyiciye sunuyor. Türk Tuborg A.Ş.’nin katkılarıyla hazırlanan programda 10 filme yer veriliyor.

Dünyanın çeşitli film festivallerinde gösterilmiş ve ödüller kazanmış filmler arasından bir seçki hazırladıklarına dikkat çeken İstanbul Modern Sinema Küratörü Müge Turan, “Bu yıl 10.sunu düzenlediğimiz Oscar’ın Yabancıları programı, çekişmeli geçen Oscar yarışının eski adıyla ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ olan heyecan verici kategorisinden farklı coğrafya ve kültürleri temsil eden filmlere alan açıyor. Oscar adayı olmalarına rağmen halen Hollywood’un ötekisi olan filmlerin izleyiciyle buluşmasına olanak sağlıyoruz” dedi.

“En İyi Uluslararası Film” kategorisindeki adayların yer aldığı seçkinin öne çıkan filmleri arasında, ilk kez Oscar adayı olan Bhutan filmi Rahip ve Silah, İlker Çatak’ın Almanya adına yarışan filmi Öğretmenler Odası, kendisine bu yıl Cannes’da En İyi Yönetmen ödülünü kazandıran Fransa’nın Oscar adayı Şeflerin Aşkı, ve Anthony Chen’in, Cannes’da prömiyerini yaptığı Singapur filmi Kırılan Buz yer alıyor.

Regresyon Terapisi Nedir? – Etingü Dönmez Durgun yazdı…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu