SANATTAN

İYİLİK İÇİN SANAT DERNEĞİ ÜYELERİ, RESSAM KADER GENÇ’İ ATÖLYESİNDE ZİYARET ETTİ

İyilik İçin Sanat Derneği üyelerinin, her hafta düzenli şekilde gerçekleştirdikleri “Sanat Buluşmaları”nın 240.’sının konuğu başarılı ressam Kader Genç oldu. Kader Genç’in Osmanbey’deki atölyesinde gerçekleşen ziyarette İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt ve dernek üyeleri sanatçının çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Kader Genç, 1987 yılında Bursa’da doğdu. 2010 yılında Mimar Sinan Güzel Sanat Üniversitesi Resim Bölümü’nde Neşe Erdok, Nedret Sekban ve Ahmet Umur Deniz ile çalıştığı 3 No’lu atölyeden mezun oldu. İlk kişisel sergisini 2011 yılında Doruk Sanat Galerisi’nde açan sanatçı, bugüne kadar dört farklı kişisel sergiye katıldı. Son dönem resim sanatının sıradışı ve çarpıcı isimlerinden biri olan Kader Genç, sanat çalışmalarını İstanbul’da sürdürüyor.

Kader Genç, eserleriyle ilgili düşüncelerini; “İmgelerin arasından gösterdiğim portrelerim, ne kadar bir halin tasviri gibi görünse de, mekan düzlemlerini doğanın gerçekliğinden alarak, usun kıvrımlarında yapısını oluşturur. Temalarımda öne çıkan insan, doğa parçaları ve nesneler, rol dağılımlarına göre özneleşirler; kimi zaman da yükleme yaslanırlar. Resimlerimde anlatmaya çalıştığım bulanık duran bu çağın karmaşasında işaretler bırakmak, fakat ‘yem’ olmamak için direnç göstermek. Boşluklar ve belli belirsiz zeminler üzerine istiflenmiş bedenlerin çoğul hallerdeyken yalnızlaşan yanını betimlemek, çıplak olmalarının öncesinde anlatmak istediğimdir.” diyerek dile getiriyor.

“Sanat Buluşmaları”, www.iyilikicinsanat.org web sitesinden takip edilebiliyor

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunmak, genç sanatçıların eğitimini desteklemek, uluslararası platformlarda Türkiye’nin sanatçılarıyla yer almasını sağlamak amacıyla hiçbir maddi menfaat beklentisi olmayan sanata gönül vermiş kadınların öncülüğünde kurulan İyilik İçin Sanat Derneği’nin “Sanat Buluşmaları” ve güncel sanat haberleri derneğin  www.iyilikicinsanat.org/ web sitesinden takip edilebiliyor.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı