ETKİNLİKLER

Labirent Sanat Resim Sergisi – Barış Cihanoğlu “Sore”

Labirent Sanat 22 Kasım – 29 Aralık 2018 tarihleri arasında, Barış Cihanoğlu’nun “Sore” isimli kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sergi, sanatçının günlük yaşamında organik bağ kurduğu malzemeden ürettiği çalışmalarıyla genel çerçevede varoluş meselesine, özelde ise “Sore” kavramı üzerine odaklanıyor. Sanatçı “Sore” başlıklı sergisinde pentürden, heykele ve enstalasyona kadar farklı disiplinlerde ürettiği işleriyle izleyenleri şaşırtmaya devam ediyor.

“Sore” sergisinde, hayatın akışında bazen hiç fark etmediğimiz, görmezden geldiğimiz ya da yanından geçip gittiğimiz nesneler, Cihanoğlu’nun tutkuları, özlemleri, fantezileri, ihtirasları ile biçimlenip birer arzu nesnesine dönüşüyor. Kolektif bilinçaltımızın derinliklerinde saklı tutkulardan özlemlere, fetişten, fantezilere, çocukluk anılarımıza kadar yaşamın içinde insanı doğrudan ilgilendiren hemen tüm meselelerin yansıması, Cihanoğlu’nun sanatsal yorumuyla ifade buluyor.

Cihanoğlu’nun insana, varoluşa ve yaşama dair başat tüm meseleleri ele aldığı yeni çalışmaları 22 Kasım – 29 Aralık 2018 tarihleri arasında Labirent Sanat’ta görülebilir.

Labirent Sanat
Asmalı Mescit Mah. Sofyalı Sok. No: 22 K: 1
Beyoğlu / İstanbul

Barış CİHANOĞLU Kimdir?
Sanatçı 1975 yılında Ankara’da doğdu, 1999 yılında Hacettepe üniversitesi resim bölümünden başarı ödülü alarak mezun oldu. 1997 yılında henüz öğrenciyken kendi atölyesini kurdu ve halen bağımsız olarak o atölyede çalışmaktadır. 1999 yılından sonra yurt içi ve yurt dışı birçok organizasyon ve sergide eserleri yer alan sanatçı, bugüne kadar içinde 2 kez Nuri İyem resim ödülü olmak üzere toplam 9 adet ödül sahibidir. Uluslararası pek çok projeye eserleri ile katılan Cihanoğlu, sanat yolculuğunda 9 kişisel sergi ve sayısız karma sergide yer almıştır. 2009 Contemporary İstanbul fuarında yakaladığı başarı ile birlikte ülkemizin en seçkin koleksiyonlarda çalışmaları yer almıştır. Uluslararası birçok koleksiyonda eserleri bulunmaktadır.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı