ETKİNLİKLER

Sergi | Şeli Abut BENHABİB – Yolculuk Onaltı

ŞELİ ABUT BENHABİB

”YOLCULUK ONALTI”

25 Kasım-25 Aralık 2015

Ankara Esenboğa Havalimanı’nda bulunan kültür-sanat platformu TAV Galeri Ankara serge alanı ,Şeli Abut BENHABİB’in ”YOLCULUK ONALTI” adını taşıyan resim sergisini yolcuların ve tüm sanatseverlerin beğenisine  sundu.

Yolculuk bizi kendimize geri getirir.   Albert Camus

Şeli Abut Benhabib, yoğun bir duyarlılığı ve dinamizmi içeren tuvallerinde, öncelikle deneyci kimliğiyle dikkati çeker. Genel olarak dışavurumcu bir çizgide gelişen bu deneycilik, sürekli kendini yenileme tutkusundadır.

Bir tür rölyef derinliği kazanan bu tuvallerde günlük kullanım alanından toplanan atık nesneler sıkça yer alarak çalışmalara gizli bir kavramsal boyut katmaktadır.

Sanatçının sergide tuval üzerine yağlıboya ve kağıt üzerine karışık teknik çalışmalarının digital baskıları yer almaktadır.

Kısa zamanda hayli aşama kaydeden Benhabib, son çalışmalarında, tuvalin iki boyutlu gerçeğinin dışına taşmakta… Bir tür rölyef derinliği kazanan bu tuvallerde günlük kullanım alanından toplanan atık nesneler sıkça yer alarak çalışmalara gizli bir kavramsal boyut katmaktadır.

Böylece dışavurumcu tavır, emprovize bir düşünsellikle, patlama noktasında buluşabilmekte ve tuvallere alışılmadık bir dinamizm kazandırmaktadır.

Karakalem ve füzenle gerçekleştirdiği çalışmaların temel özelliği, kalın siyah konturların, beyaza doğru hızla, fakat homojen geçişlerle formları çevrelemesidir.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı