RESİMSANATTAN

”18 USTA 18 BAŞYAPIT”

Türk sanatçıların 1989’da önayak olarak kurdukları UPSD (Uluslararası Plastik Sanatlar Derneği) bu yıl 30. yılında! UPSD hem 30. yılını hem Dünya Sanat Günü’nü bir dizi etkinlikle kutluyor. ”18 USTA 18 BAŞYAPIT” sergisi bu etkinliklerden sadece birisi.

UPSD 30. yılını kutlarken, ESAS ŞİMDİ SANAT ZAMANI sloganı ile başlattığı Dünya Sanat Günü etkinliklerine UPSD Galeri’de açılan ”18 USTA 18 BAŞYAPIT” sergisi ile devam ediyor.

Türk sanatçıların usta isimlerinin bir araya geldiği bu önemli sergide, Özdemir Altan, Halil Akdeniz, Beril Anılanmert, Muzaffer Akyol, Tomur Atagök, Devrim Erbil, Nilüfer Ergin, Meriç Hızal, Balkan Naci İslimyeli, Kemal İskender, Ekrem Kahraman, Fevzi Karakoç, Serhat Kiraz, Hüsamettin Koçan, Nur Koçak, Tülin Onat, Yusuf Taktak, Bünyamin Özgültekin gibi duayen sanatçıların başyapıtları sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

UPSD Başkanı Bedri Baykam da sergi açılışında yaptığı konuşmada ‘Dünya Sanat Günü’nün tüm dünyada 15 Nisan‘da kutlanmasında Türk sanatçılarının payı olduğunu hatırlatarak tüm sanatseverlerin Dünya Sanat Günü’nü kutladı.

Sergi 5 Mayıs 2019 tarihine kadar UPSD Galeri‘de ziyaret edilebilir.

Başa dön tuşu