SANATTAN

‘Aşk Sanattır, Sanat Aşktır’

Mean Art Project Space, ‘Dünya Sanat Günü’nü 13 sanatçının eserlerinden oluşan ‘Aşk Sanattır, Sanat Aşktır’ mesajı verdiği karma bir sergi ile kutladı.

‘Dünya Sanat Günü’, bu sene 1 haftaya yayılan çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Mean Art Project Space de bu özel günü, kurucusu ve sanat aşığı Metin Di Matri küratörlüğünde, uluslararası sanatçıların da yer aldığı 13 sanatçının eserlerinden oluşan özel karma bir sergi ile kutladı. Sergide, Gülşen Cengiz, Maryam Oskoui, Mehmet Ertürk, Erhan Uçar, Serap Dinçkal, Dilek Doğu, Sedat Antay, Nihal Güres, Marie Lourens, Mehmet Kar, Tan Taşpolatoğlu, Özlem Metinkaya, Seyhun Gügercin gibi birbirinden değerli sanatçıların farklı tekniklerle hazırladığı eserler hem sanatseverlerin beğenisine sunuldu hem de sanat dolu bir atmosferde ‘Dünya Sanat Günü’ kutlandı.

Kendisini bir sanat aşığı olarak tanımlayan serginin küratörü ve ev sahibi Metin Di Matri, Mean Art Project Space olarak 3. sergilerini ‘Dünya Sanat Günü’nde açmaktan ve birbirinden değerli sanatçılarla bu özel günü kutlamaktan mutluluk ve onur duyduğunu belirtti. Mean Art Project Space’in amacının dünyayı sanatla güzelleştirmek ve bu anlamda önemli projelere imza atmak olduğunun altını çizdi.

Başa dön tuşu