ETKİNLİKLERTİYATRO OYUNLARI

Bakırköy Belediye Tiyatroları Yeniden Seyirci İle Buluşuyor

Bakırköy Belediye Tiyatroları 24 Şubat’ta Emrah Eren’in yönettiği Kazanova ile seyircisiyle yeniden buluşmaya başlıyor.
Yeni yapımlara imza atacak olan BBT’de Şubat ve Mart aylarında önceki sezonların sevilen oyunları izlenebilecek.

Programda; 25-27 Şubat, 13-25-27 Mart tarihlerinde usta yazar Ferhan Şensoy’un yazdığı Orhan Kemal Aydın’ın yönettiği ‘İstanbul’u Satıyorum 1987’ yer alıyor. Kimdir İstanbul’un esas sahibi? Kim satabilir koskoca bir şehri? Sazlı sözlü, hem zehirli hem hicivli diliyle bize bu kadim şehrin 30 yılda değişen yüzünü ve de değişmeyen hırslı ve hırsızlarını anlatan kahkahası da taşlaması da bol oyun yepyeni bir yorumla BBT’de.

4-6 Mart tarihlerinde ise Ceren Ercan’ın yazdığı Yelda Baskın’ın yönettiği ‘Seni Seviyorum Türkiye’ var programda. Oyun, beş kişinin peşinden bizi İstanbul’da bir çamaşırhaneye sürüklüyor. Ülkenin değişen koşulları içinde kendine bir yer ve varolma nedeni arayan bu beş kişi çamaşırhanede geçirdikleri süreçte tahammülün ve baş etmenin sınırlarında geziniyorlar. Kısılan seslerimiz; yan yana geldiğimizde nasıl bir kaos yaratıyor bugün? Bu kaos yarına dair yeni bir imkanı içinde saklıyor mu?

Bakırköy Belediye Tiyatroları

24-26 Şubat, 3-5-17-19-31 Mart tarihlerinde ise Friedrich Dürrenmatt’ın “Duruşma Gecesi” adlı kısa romanından Irmak Bahçeci’nin uyarladığı Emrah Eren’in yönettiği Kazanova izlenebilir. İş seyahatinde lüks aracınız beklenmedik bir arıza yapınca emekli bir ihtiyarın evine konuk olup mükellef bir akşam yemeği ile ağırlanıyorsunuz. Kendi halinde bir taşra sofrasında başınıza ne gelebilir ki? Oyun hepimizi vicdanımızın dehlizlerine doğru bir yolculuğa çıkarıyor.

Bakırköy Belediye Tiyatroları

10-12-24-26 Mart tarihlerinde Ferdinand von Schirach’ın yazdığı Nurkan Erpulat’ın yönettiği Terör seyirci ile buluşacak. Teröristler içinde 164 yolcu olan bir uçağı 70.000 kişinin olduğu bir stadyuma düşürmekle tehdit eder.Savaş jeti Pilotu Lars Koch Anayasa Mahkemesi kararını hiçe sayarak uçağı düşürür. Vicdan, mantık ve etik hukuktan üstün müdür? Lars Koch bir kahraman mı yoksa katil mi? Yaşadığımız terör çağında güvenlik mi daha önemli yoksa özgürlük mü? Olayı tüm ayrıntılarıyla dinleyin.Özgür iradenizle karar verin Mahkemenin hakimi sizin kararınızı sonuç olarak açıklayacak.

Bakırköy Belediye Tiyatroları

18-20 Mart tarihlerinde Çiğdem Erken’in müzik direktörlüğünde, BBT orkestrası ve BBT oyuncularının canlı yorumu, Emrah Eren’in yönetimi ile Cıngıllı yeniden sahnede… Sahnelerimizin perdelerine sinmiş hepimizin hatıralarında yer alan müzikal şarkıları bu sefer Türkiye tarihiyle yan yana yürüyor. Kantolar, operetler, Keşanlı Ali’ler, ithal müzikaller, Devekuşu Kabare’ler, Şan Tiyatrosu müzikalleri, Ortaoyuncular klasikleri ve niceleri..

Bakırköy Belediye Tiyatroları

BBT çocuk seyirciler için ise Ercan Koçan’ın yönettiği ‘Küçük Bey’in Öyküsü’ isimli oyunu her Cumartesi sahnelemeyi sürdürüyor. Dünya üzerinde en değerli olanın, arkadaşlığın ve sevginin öyküsü: Küçükbey’in Öyküsü. Küçükbey, tüm cesaretini toplayarak bir başına yaşadığı evinden ve yalnızlığından dış dünyaya bir yolculuğa çıkar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu