RESİMSANATTAN

‘Bir Grup İnsan’ Sanat Platformu’ndan İkinci Sergi

Kültür- sanat üretimi ve paylaşımları yapmak amacıyla kurulan sanatçı dayanışma grubu BİRGRUPİNSAN’ın açtığı ikinci sergi Pusula Sanatevi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Onursal üye Devrim Erbil’in de aralarında bulunduğu, yurt içi ve yurt dışından 34 üye sanatçının katılımıyla oluşan yeni grup sergisi ::BİRGRUPİNSAN::2, Pusula Sanatevi‘nde açıldı. Buluşmalara, bir araya gelişlere önem veren ve bu alanda katılımcılara yeni kapılar açan, tanışmalara aracı olan serginin küratörü sanatçı Celalettin Tandoğdu asıl amaçlarının, bu sıkıntılı dönemde dayanışma ruhu ile birçok sanatçıya olanak sunmak ve sanat adına daha da bir güçlü duruş sergilemek olduğunu vurguladı.

Tandoğdu, BirGrupİnsan Platformu’nun sanatçıların kendi dinamiğiyle, hissedilmiş bir eksikliği, bir boşluğu gidermeye, doldurmaya aday olarak oluştuğunu ve aynı zamanda üyelerinin potansiyeliyle bir umut da olduğunu söylerken sözlerine şöyle devam etti: ‘BirGrupİnsan sanatçıları olarak coşkuyla, sevinçle, inançla, sahiplenmeyle ve dayanışma ile nerede ve hangi şartlarda olursa olsun birlikte olacağız. Bu sergilerimiz Anadolu’da kent ve kasaba sergileri olarak da devam edecek. Bir sonraki sergimizi de Adana’da gerçekleştireceğiz.’

34 sanatçının farklı tekniklerle yaptığı resimlerden oluşan bu sergiyi 8 Mart 2018 tarihine kadar Pusula Sanatevi‘nde ziyaret edebilirsiniz.

Sanatçılar: 
Akife Dekeli, Atila Aktürk, Aysel Kul, Ayşen Erte, Banu Balcı, Bedri Karayağmurlar, Bersen Özkan, Burcu Erkal Salman, Buşra İncirkuş, Celalettin Tandoğdu, Çağla Yeşim Göğebakan, Çiğdem Aküzüm, Çiğdem Erbil, Devrim Erbil, Elmira Shirgir, Emin Güler, Erol Murat Yıldız, Fatma Savaş, Gülay Yüksel, Harika Menteş, Hülya Düzenli, Işıl Dural, Kadir Şişginoğlu, Korkut Tiryaki, Mihriban Yılmaz, M.Murat Salman, Nadire Özbek, Nergis Orhon Soydaner, Nilüfer Adam, Nurgül Ulu, Nursel Sökmen Bayram, Reyhan Abacıoğlu, Sema Barlas, Serdar Sevinç

Pusula Sanatevi
Cumhuriyet Cad. Papa Roncalli Sok.
No:118/A Harbiye/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı