RESİMSANATTAN

::BİRGRUPİNSAN:: ÇORLU’DA “SANAT’A EVET!” DEDİ!

::BİRGRUPİNSAN::ÇORLU GRUP RESİM SERGİSİ AÇILDI!

 ::BİRGRUPİNSAN:: Sanat Platformunun düzenlediği grup sergisi Çorlu Tarihi Belediye Binası’nda açıldı. Dünya Sanat Gününe de denk gelen grup sergisinin açılışında katılımcı sanatçılarla birlikte Devlet Tiyatrosu Sanatçısı ve Yönetmen Orhan Kurtuldu da sanatın toplum için önemine vurgu yaptı. Tüm sanatçıların ve izleyicilerin ortak mesajı “SANAT’A EVET!” oldu.

Bir araya gelişlere önem veren ve bu alanda platform sanatçılarına yeni kapılar açan serginin koordinatörü ve sanatçı Celalettin Tandoğdu, asıl amaçlarının “içinden geçmekte olduğumuz sıkıntılı dönemde dayanışma ruhu ile sanatı hayatımızda var etmeye, sanatçılarımıza fırsatlar ve olanaklar sunmaya ve sanat adına güçlü bir duruş oluşturmaya devam etmek” olduğunu söyledi.

Serginin organizasyonunu yapan sanatçı Hakan Sarıhan, Çorlu’lu sanatseverleri böyle bir sergi ile buluşturma olanağı bulmaktan mutlu olduklarını, bu olanağı sağlayan Çorlu Belediyesi‘ne, desteklerinden dolayı Başkan Bedri Selvi nezdinde Çorlu Kültür ve Sanat Derneği‘ne, baskı işleri ve tanıtım malzemeleri için destek olan firmalara, değerli Çorlu basınına ve sergiyi izlemeye gelen tüm sanatseverlere teşekkür etti.

Açılıştan sonra Yrd. Doç. Dr. Büşra İncirkuş, “Resim Okuma, Resme Bakma-Anlama” konusunda çocuklarla bir etkinlik gerçekleştirdi. Tek tek tüm resimleri gezerek inceleyip, bilgi alan çocukların etkinlik sonrası mutlulukları gözlerinden okunuyordu.

::BİRGRUPİNSAN:: Sanat Platformu, kültür- sanat üretimi ve paylaşımları yapmak amacıyla oluşmuş bir birliktelik. Sanatçıların kendi dinamiğiyle bir boşluğu gidermeye aday olarak oluşan BİRGRUPİNSAN daha önce ::BİRGRUPİNSAN::1, ::BİRGRUPİNSAN::2 ve ::BİRGRUPİNSAN::ADANA sergilerini açmıştı. Platform, Trakya’da organize ettikleri bu ilk sergide Çorlu’lu sanatseverlerle buluştu.

Onursal üye Devrim Erbil’in de aralarında bulunduğu, başta İstanbul olmak üzere çeşitli illerden 28 üye sanatçının katılımı ve 51 değerli eserden oluşan yeni grup sergisi ::BİRGRUPİNSAN::ÇORLU, Tarihi Belediye Binası’nda 20 Nisan 2018 Cuma gününe dek saat 10.00-17.00 arasında izlenebiliyor.

Sergiye Katılan Sanatçılar:

Asuman Barka Sevdinli, Atila Aktürk, Aynur Odeh, Aysel Kul, Banu Balcı, Buşra İncirkuş, Can Varol Teser, Canan Topaloğlu, Celalettin Tandoğdu, Devrim Erbil, Emine Bıyıklı, Günseli Ayan, Hakan Sarıhan, Harika Menteş, Işıl Dural, Kadir Arslan, Korkut Tiryaki, M.Murat Salman, Mehmet Dağlı, Mustafa Özdemir, Müjde Kılıçkıran, Nilüfer İnaltong, Özgül Altuntaş, Rana Sirkecioğlu, Rıfkı Demirelli, Şaban Tuncer, Yüksel Özen, Zeki Serbest.

Başa dön tuşu