ETKİNLİKLER

bomontiada “Sanata Bi Yer Sergi 18”

Genç sanatçı adayları için daha fazla alan yaratan ve sanatseverleri ulaşılabilir sanat ile buluşturan Doğuş Grubu’nun sanata yönelik sosyal sorumluluk platformu Sanata Bi Yer’in “Sanata Bi Yer Sergi 18” başlıklı 2. karma sergisi, 22-24 Haziran 2018 tarihleri arasında bomontiada’da sanatseverleri karşılayacak.

Genç sanatçı adayları için daha fazla alan yaratan ve sanatseverleri ulaşılabilir sanat ile buluşturan Doğuş Grubu’nun sanata yönelik sosyal sorumluluk platformu Sanata Bi Yer’in “Sanata Bi Yer Sergi 18” başlıklı 2. karma sergisi, 22-24 Haziran tarihleri arasında bomontiada’da sanatseverleri karşılayacak.

Geçen yıllarda sanata verdiği destekler ile hem genç sanatçıları hem de sanatseverleri sanat ile buluşturan “Sanata Bi Yer” platformu, güzel sanatlara ilgi duyan ve bu alanda eğitim alan genç sanatçı adaylarına görünür olma ve çalışmaları için yeni alanlar yaratmanın önünü açıyor. Çalışmalarını doğru yerde, doğru kişiler ile buluşturmak isteyen genç sanatçı adaylarına, işlerini sergileyebilecekleri ve ulaşılabilir olacakları alternatif mekânlar yaratıyor. “Sanata Bi Yer” platformunda web sitesine kayıtlı 900’ü aşkın üye ve 3 bin 500’den fazla çalışma bulunuyor. Her geçen yıl büyümeye devam eden bu aileden 300 öğrencinin, 400’ü aşkın çalışması Doğuş Grubu’na bağlı restaurant, showroom ve festival alanlarında sergilenirken 60’ı aşkın çalışma ise bu yolculukları sonucunda yeni evlerine ulaştı.

Platformun bu yılki sergisi, 22-24 Haziran tarihleri arasında bomontiada Avlu’da bir pop-up sergi ve eşzamanlı olarak Leica Gallery İstanbul’da gerçekleşecek olan “Sanata Bi Yer 18” sergisi ile sanat eğitimine devam etmekte olan öğrencilerin çalışmalarına yer verecek. Farklı üniversitelerden 25 öğrencinin çalışmalarına yer veren seçkide resim, heykel, fotoğraf, baskı- edisyon gibi farklı disiplinlerde üretilen işler sergilenecek.

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı