ETKİNLİKLERSERGİ

BUBİ´den ‘Rölyef Kafesler Ve Heykeller’ Sergisi

Türk çağdaş sanatının önemli isimlerinden BUBİ, küratörlüğünü Zeynep ÖZTÜRK’ün üstlendiği “RÖLYEF KAFESLER ve HEYKELLER SERGİSİ” ile 27 Nisan – 27 Haziran tarihleri arasında DG Art Project’de sanatseverler ile buluşuyor.

Yurt içinde ve yurt dışında birçok kişisel sergi açmış olan BUBİ, 27 Nisan – 27 Haziran 2023 tarihleri arasında küratörlüğünü Zeynep ÖZTÜRK’ün yaptığı DG Art Project’teki sergisinde alışılmış malzemelerin dışında; karton, bez ve halatın yanı sıra paçavra gibi atık ürünlere de yer veriyor.

İşlerindeki ilkel, yabani örgülerin yanı sıra kimi zaman düzgün inşa edilmiş kafesler sanatçının birden fazla ruh halinin göstergesi olarak görülebilir. Düşünerek planlayarak işe başlamam diyen BUBİ, “Üretim sırasında ansızın konsantre olurum. İş o andan itibaren kendi kendini götürür. Şayet uyanıksam genelde işler çamurlaşır.” şeklinde konuştu.

Alışılmış estetik kaygılardan ve ehlileşmeden uzak ümmi kalmanın çabası içinde kafeslerle çevirdiği dünyasında sosyal yaşamında olduğu gibi üretimlerinde de öteki olan bir sanatçıdır BUBİ…

-Zeynep Öztürk

27 Nisan’da DG Art Project’te açılacak sergi, 27 Haziran 2023 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

BUBİ
RÖLYEF KAFESLER VE HEYKELLER SERGİSİ
Küratör: Zeynep Öztürk
27 Nisan – 27 Haziran 2023

Açılış:
27 Nisan 2023
Saat: 18:00

DG Art Project
Piyalepaşa Mh. Derviş Gülbaba Sk. No : 2/A,
Beyoğlu, İstanbul

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu