SANATTAN

“Cehennem” Filmi Türkiye’de!

Başrolde Tom Hanks’ın oynayacağı Dan Brown’ın Inferno (Cehennem) kitabının uyarlaması olan film gecikmeli olarak çekilmeye başlanacak. Aralık 2015’te gösterime girmesi beklenen filmin ise Ekim 2016’da vizyona gireceği açıklandı. Çekimler ise Nisan’da başlayacak.

 

Oyunculuğu ile oynadığı filmleri zirveye taşıyan Tom Hanks son filmi Cehennem için kamera karşısına geçiyor. Don Brown’un en çok satan kitap serilerinden Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar’dan sonra serinin son kitabı olan Cehennem’in de filmi için düğmeye basıldı.

 

Filmde Tom Hanks ile birlikte Felicity Jones, Irrfan Khan başta olmak üzere daha bir çok ünlü oyuncu yer alıyor. Diğer serilerin yönetmenliğini yapan Ron Howard bu film için de kolları sıvadı.

 

Dan Brown’ın kitaplarında simge bilim uzmanı olan kahraman Robert Langdon, Cehennem filminde gözlerini bir hastane odasında açıyor ve Robert’in macerası başlıyor.

 

YEREBATANAyrıca filmin birkaç bölümünün İstanbul’da çekilecek olması, filmi Türk sinema severleri için bir kat daha değerli kılıyor.Aksiyon sahnelerinin büyük bir bölümünün kitaptaki hikâyeye paralel olarak Yerebatan Sarnıcı’nda çekileceği belirtilen film için tarihi mekân dört gün boyunca ziyarete kapatılacak.

 

Tom Hanks’ın hayranlarının büyük bir heyecanla beklediği filmin 14 Ekim 2016 tarihinde vizyona gireceği açıklandı.

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı