ETKİNLİKLERSERGİ

Çek Sanatçı, ‘Vabanque’ İle Guga Contemporary’de

“Vabanque” isimli sergi, 29 Şubat – 13 Mart 2024 tarihleri arasında tarihleri arasında Guga Contemporary’de gerçekleşecek.

Çek Cumhuriyeti’nin Český Těšín kentinde doğan ve İstanbul/Ostrava/Almatı arasında çalışan Dominik Dragos Pohludka, sanat, bilim ve aktivizmi harmanlayan multidisipliner bir figür. Sanatçı bu sergisinde, Anti-arkeoloji, Gelecek-arkeoloji ve Deus-biyolojisinin keşfedilmemiş bölgelerine giriş yaparak tarih, zaman ve yaşamın kendisine dair algılarımıza meydan okuyor.

Titizlikle hazırlanmış bir dizi eser, enstalasyon ve düşündürücü anlatılar aracılığıyla ziyaretçileri, tarihin sadece keşfedildiği değil aynı zamanda tasarlandığı, geleceğin ortaya çıkmadan önce şifresinin çözülebildiği ve ilahi yaratılış ile arasındaki sınırların belirlendiği bir dünyayı keşfetmeye davet ediyor ve biyolojik evrim bulanıklaşıyor. Sergi, bu spekülatif alanları geçerek evrendeki yerimizin, geçmişimizin doğasının ve geleceğimize yönelik olasılıkların derinlemesine yeniden değerlendirilmesini teşvik etmeyi amaçlıyor ve bizi yaratılış ile evrim arasında bir ortak yaşam bulmaya teşvik ediyor.

“Vabanque” isimli sergisi 29 Şubat – 13 Mart 2024 tarihleri arasında Guga Contemporary’de yer alacak. Sergi 1 Mart’tan itibaren 10:00 – 19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

Diyabet Hastalarının Ramazan Ayında Oruç Tutmalarında Sakınca Var Mıdır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu