ETKİNLİKLERSERGİ

Depo ve Karşı Sanat Çalışmaları Sergi – Fatoş İrwen ‘Olağan Zamanın Dışında’

Depo ve Karşı Sanat Çalışmaları bu bahar Fatoş İrwen’nin ilk kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide sanatçının yıllara yayılan kesintisiz üretim süreci, malzeme çeşitliliği ve kavramsal çok katmanlılığı dikkat çekiyor. Video, fotoğraf, kağıt, tekstil ve tuval işlere, yerleştirmeler, nesneler ve metinler eşlik ediyor. “Olağan Zamanın Dışında” başlıklı serginin gövdesini tanıklık, adalet ve merhamet kavramları oluşturuyor.

“Olağan Zamanın Dışında” sergisi Fatoş İrwen‘in tüm yaşamına eşlik eden sanatsal deneyimin güncesi olarak okunabilir. Sanatçı tarihine ve coğrafyasına, kendine ve ötekine, merhamete ve zorbalığa tanıklığını bedeniyle kaydetmiş; olağanüstü halde yaşamaya alışmış halklara armağan ediyor. İnatçı bir zarafetle bitkiler ve böcekleri, suyu ve toprağı, canlı ve cansız tüm varlıkları, geçmişi ve geleceği kucaklayan bir zaman tanımı öneriyor. Aynı türden olmayan zamansallıkların üst üste bindiği “olağan zamanın dışında” kutsallığın yitimi, tanımsız özgürlüklerin ve akrabasız yakınlıkların vaadi olarak kutlanıyor.

Küratörlüğünü Ezgi Bakçay ve M. Wenda Koyuncu‘nun yaptığı sergi 20 Mayıs – 27 Haziran 2021 tarihleri arasında Depo ve Karşı Sanat’ta eş zamanlı olarak görülebilir.

Karşı Sanat
İstiklal Caddesi Aznavur Pasajı No:108 Kat:6
Beyoğlu / İstanbul

DEPO Istanbul
Tophane, Lüleci Hendek Cd. No.12
Beyoğlu/İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu