ETKİNLİKLERSERGİ

‘Eprimek’ Sergisi, Mardin Tasarım Vakfı Meydan Galerisi’nde

‘Eprimek’ sergisiyle Mardin’de izleyici buluşan YNSA, plastik-estetik odaklı çalışmaları ile dikkat çekiyor.
Farklı şehirlerde yaşayan ve gittikçe sanatçı ağını genişleten topluluk; kişisel- sanatsal üretimleri tartışmayı, geliştirmeyi, paylaşmayı önemsiyor.
Başka kentlerde ve zamanlarda buluşmalar gerçekleştiren Yeni Nesil Sanat Alanı (YNSA), ‘Eprimek’ sergisi ile Mardin izleyicisine mekan ve varlık üzerine düşünmeyi vaat ediyor.

Yeni Nesil Sanat Alanı (YNSA), Mardin’de açtıkları ilk sergilerinde; mekan ve varlık arasında eriyen, uzaklaşan, deforme bir olan bir uzamın görünürlük hallerini kritik ediyor. Farklı dil ve üsluplardan gelen sanatçılar; zaman ve olayların yıpratıcı, aşındırıcı etkilerini tuhaf, sıra dışı, tekinsiz mekanlarda varlığa, özellikle insana dair duyumsamayla ele alıyor. Uzamda cereyan eden her fiilin veya konumlanmış her varlığın  tükenmişlik haline odaklanıyor.

J. M. Busqiat’ın dışavurumcu titreşimlerinden, empresyonist salınımlara; bilinçdışını gıdıklayan sürreal imgesellikten, karikatürist nüktedanlığına varan zengin bir plastik ziyafet sunan sergi, Mardin’in gittikçe egzotikleştirilen, turistikleştirilen; eprimiş, yorgun, kadim imgesine canlı bir estetikle karşılık veriyor.

M. Wenda KOYUNCU’nun danışmanlığında gerçekleştirilen sergi  22 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında Mardin Tasarım Vakfı Meydan Galerisi’nde izlenebilir.

Sanatçılar:

BAHAR ATA, BEŞİR BAYAR, BÜŞRA AKTEKİNOĞLU BABAT, ERDAL ARSLAN, HASAN MİRZA, MAHMUT CAN AKAGÜNDÜZ, MAHMUT ÖZDEMİR, MEHMET BABAT, MUHAMMET BAKIR, SAİT TOPRAK, SEFER TAN, SİNAN DAĞ, UTKU ÖKSÜZ, VELİ ARAS YALÇINKAYA

Tarih:
22 Ekim 2022-3 Kasım
Saat: 14:00

Tasarım Vakfı Meydan Galerisi
225 Yeniyol Sok. No. 4 Cumhuriyet Meydanı (Mardin Müzesi Yanı)
Artuklu-Mardin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu