ETKİNLİKLERSERGİ

‘Galeri EYÜPSULTAN’ Açılıyor

EYÜPSULTAN BELEDİYESİ İSTANBUL'A YENİ BİR GALERİ KAZANDIRIYOR

Eyüpsultan’ın en güzel yapılarından birisi Eyüpsultan Belediyesi tarafından günümüze kazandırılıyor.
Bir dönemin sembol yapılarından olan, geçmişte kültür evi olarak da kullanılan tescilli tarihi konak İstanbul’un en gözde galerilerinden birisine dönüşüyor.

Eyüpsultan Belediyesi‘nin, günümüzden geleceğe miras kalacak özel sanat projesi, ‘Galeri EYÜPSULTAN’ kapılarını açıyor. Galeri EYÜPSULTAN, Türk sanatının farklı disiplinlerinden saygın sanatçıların seçkin soyut eserlerini 1160 metrekarelik alanında sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

Yalnız Türkiye’den değil dünyanın birçok ülkesinden misafirlerin güzergahı olan bir lokasyonda hayata geçen Galeri EYÜPSULTAN‘ın açılışı 18 Ekim Çarşamba günü TBMM Başkanı Sayın Numan Kurtulmuş’un teşrifleri ile sanat ve siyaset dünyasından seçkin davetlilerin katılımlarıyla gerçekleşecek.

Açılışta, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Adnan Çoker, Balkan Naci İslimyeli, Burhan Doğançay, Sabri Berkel, Devrim Erbil, Fahrelnissa Zeid, Denis Brown, Faruk Kırlı, Münevver Üçer gibi usta sanatçıların çoğu ilk kez görülecek eserlerinin ve Mustafa Cemil Efe‘nin Eyüpsultan Camii alınlık yazılarını bugünün yaklaşımdan hareketle tablolaştırdığı çalışmalarının yer aldığı, adını Yunus Emre’nin meşhur şiirinden ilham alan ‘Bilenlere Selam Olsun’ açılış sergisi de sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

TARİH: 18 EKİM 2023, ÇARŞAMBA
SAAT: 17.00
GALERİ EYÜPSULTAN

Feshane Cad. No: 23 Eyüpsultan/İstanbul

Kahve ve Çay Tüketimi Kalbimizi Nasıl Etkiliyor?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu