ETKİNLİKLERSERGİ

Galeri Soyut, sezonu 3 sergi ile açıyor

Galeri Soyut, 2021-2022 sezonunu 3 sergi ile açıyor.
Salon A’da Tae Mo Yang, Salon B’de Emrah Emir ve Salon C’de Zekiye Akalın sergilerine ev sahipliği yapıyor.

TAE MO YANG’IN “IŞIK; UMUT” SERGİSİ  SALON A’DA

Galeri Soyut, 10 – 29 Eylül 2021 tarihleri arasında Tae Mo Yang’ın “Işık; Umut” başlıklı kişisel resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi küresel salgın kurallarına uygun şekilde gezilebilir. Küresel salgın  nedeniyle açılış kokteyli yapılmayacak.

Işık” – indirgenmiş nesnenin sınırı Özgün olmayanı ortadan kaldırarak geriye kalan “öz” olarak ağaç kabuk lifi, Kozo ağacının fiziksel özelliklerinden başlar ve görselliğin tanınabilir temsil alanındaki konumunu neredeyse ortadan kaldırır. “Işık” taşının özellikleri, birçok nesnel aracın birlikte kullanılması ile yapılan sanat eseri, “Thing” (oluşum) ve şekil fikrinin yapısı genişleyip bir umut mesajı olarak karşımıza çıkar. “Işık”, bireysel anlatıdan tarihe, topluma ve dine uzanan anahtar bir kelimedir. İndirgeme ve geri dönüş, çıkarma ve ekleme süreciyle olayların iç yüzünü ve sebeplerini tercüme etmek, özgünlük yoluyla bireysellik kazanmaya ve onunla “yapaylığı” haklı çıkarmaya çalışan modern sanatın bir varoluş biçimidir. Bireysellik izlerini en aza indirgemek için elinden gelenin en iyisini yapar. Bunun yerine, yaşamın akışının, atmosferde ve enerji alanlarında devam etmesine izin vermek için bir boşluk açar. Bir nesnenin insancıl yorumlanması davranışı, eserin nesneye dönüşümünün yerini tutar. Varış sınırı, hareketsiz grotesk “Şey” figürün üzerine zamanı alır.

EMRAH EMİR’İN SERGİSİ SALON B’DE

Emrah Emir

Galeri Soyut, 10 – 29 Eylül 2021 tarihleri arasında Emrah Emir’in “Cennet Sürgünü” isimli kişisel resim sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergi küresel salgın kurallarına uygun şekilde gezilebilir. Küresel salgın nedeniyle açılış kokteyli yapılmayacaktır.

“Tanrının yaşadığımız onca acıya sessiz kalması, kalbimizi her şeyden çok incitti. Sonunda bize bahşettiği cennetin bir önemi kalmadı. Cenneti terk ettik… Yürüdük, yeni bir başlangıç için… Göklerden onun sesini duyduk; “Artık size verecek hiçbir şeyim kalmadı…”

ZEKİYE AKALIN’IN “YİTİK KÖY” RESİM SERGİSİ SALON C’DE

Zekiye Akalın

Galeri Soyut, 10 – 29 Eylül 2021 tarihleri arasında Zekiye Akalın’ın “Yitik Köy” adlı kişisel resim sergisine ev sahipliği yapıyor.  Sergi küresel salgın kurallarına uygun şekilde gezilebilir. Küresel salgın nedeniyle açılış kokteyli yapılmayacak.

YİTİK KÖY / CHAMENO CHORIO

On sekiz bin alem ömrünce köyümüzü aradık, yetmiş iki dilde, on sekiz ırmak boyunca… Ceylanın gözlerinde, kuşun kanadında, atın yelesinde, yağmurun tanesinde; güneşin ipiltisi bitene kadar, ayın şavkı yitene kadar aradık.

Bizi sordular bize, “tanımıyoruz” dedik, “daha hiç karşılaşmadık.” Kendimizi arar gibi aradık. Nefes alan, almayan her şeye sorduk. Gökyüzünden yeryüzüne, bütün renklere sorduk…

Galeri Soyut
Yıldızevler Mah. Şehit Mustafa Doğan Cad. 82/A
Çankaya-Ankara

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı