SANATTANSİNEMA

Haliç GoldenHorn Uluslararası Film Festivali Ödül Kazananları Açıklandı

Fotofilm tarafından 1 – 5 Aralık 2021 tarihleri arasında düzenlenen  “Haliç GoldenHorn Uluslararası Film Festivali” 5 Aralık akşam 8 de düzenlenen Online ödül töreninde Altın Boynuz ödülü sahiplerini buldu.

Sunuculuğunu Pelin Batu ve Özkan Binol un yaptığı gecede yurt içinden ve yurt dışından jüri yarışmacılar ve sinemaseverler katıldı.

Fotofilm tarafından, Türkiye ve Dünya sinemasına yeni kazandırılan Haliç GoldenHorn Uluslararası film festivali ilk gösterimlerini çevrimiçi-online gerçekleştirdi.  20 Ülkeden yapılan başvurulardan seçici kurulun seçtiği Kurmaca Uzunmetraj, Kurmaca Kısafilm, Belgesel Uzunmetraj, Belgesel Kısafilm ve Animasyon Kısafilm den oluşan 40 filmlik seçkisini 1-5 Aralık 2021 tarihlerinde festival sayfası www.halicgoldenhorn.org dan ÜCRETSİZ izlendi.

Festival Başkanı – Mehmet Oflazoğlu, Festival Direktörü – Özkan Binol, Sanat Yönetmeni – Gülriz Fırat Topuzoğlu

Ana Jüri Başkanı: Binnur Karaevli, Jüri Üyeleri: Asuman Çakır, Selim Erkul, Ayşe Özer, Aydın Sarıoğlu

Belgesel Jürisi, İsmet Yazıcı / Jüri Başkanı, Pelin Batu, Volkan Budak

Kısa Metraj & Animasyon Jürisi: Mustafa Nuri / Jüri Başkanı,  Bülent Özükam, Cantekin Cantez

Haliç GoldenHorn Uluslararası Film Festivali Altın Boynuz ödülünü kazananlar

Halic GoldenHorn International Film Festival Golden Horn awards statue

 En İyi Film: Blindfold / Taras Dron / Best Film: Blindfold / Taras Drone / Ukrayna

 En İyi Yönetmen: Taras Dron / Blindfold / Best Director: Taras Dron / Blindfold / Ukrayna

 En İyi Senaryo: The Highland Reflections / Yang Fan, Golden Chen

Best Best Screept: The Highland Reflections / Yang Fan, Golden Chen

 En İyi Görsel Dil / Sinematografi: The Highland Reflections

Best Cinematography: The Highland Reflections

 En İyi Kadın Oyuncu: Maryna Koshkina (Blindfold)  / Taras Dron / Ukrayna

Best Actress: Maryna Koshkina (Blindfold) / Taras Dron / Ukrayna

 En İyi Erkek Oyuncu: Cansu Fırıncı (Lacivert Gece) / Muhammet Çakıral / Türkiye

Best Actor: Cansu Baker (Navy Blue Night) / Muhammet Çakıral / Türkiye

Jüri Özel Ödülü: Lacivert Gece / Muhammet Çakıral / Türkiye

Special Jury Award: Dark Blue Night / Muhammet Çakıral / Türkiye

 Jüri Özel Ödülü: Kiss The Ground / Josh Tickell-Rebeca Tickell / Amerika

Special Jury Prize: Kiss The Ground / Josh Tickell-Rebeca Tickell / Amerika

Uluslararası Uzun Metraj Belgesel / International Documentary Feature

 En İyi Film / Best film: Dusky Grouder “Lord of The Reef“ / Mert Gökalp Orfoz / Türkiye

 Uluslararası Kısa Metraj Belgesel / International Short Documentary

 En İyi Film / Best film: The Song of My Life /Hayatımın Şarkısı / Mertkan Merkoç /  Türkiye

Jüri Özel Ödülü: Afrikalı Uşaklar / Bayram Fidanboy / Türkiye

Special Jury Prize: Africa Children / Bayram Fidanboy / Türkiye

Uluslararası Kısa Film Kurmaca / International Narrative Short Feature

 En İyi Film / Best Film: The Coming of Spring / Yang Ji- Jiang Yiyizo / Çin

En İyi Film / Best Film: Sar / Soğuk / Adar Baran Değer / Türkiye

Uluslararası Animasyon Kısa film / International Animation Short film

En İyi Film / Best Film: A moment of Whiteness / Johanne Chagnan/  Kanada

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı