SANATTAN

HER YÖNE 90 DAKİKA-2

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Ahmet Çevik Tiyatrosu, 2015-2016 sezonunda sahneleyeceği “Her Yöne 90 Dakika-2” adlı kabarenin hazırlıklarını tamamladı. Daha önce İstanbul Meydan Sahnesi’nin sergilediği 5 yıldır kapalı gişe oynayan  ‘Her Yöne 90 Dakika’ adlı oyunu Ahmet Çevik Tiyatrosu 2016’da ‘Her Yöne 90 Dakika-2’ olarak yeniden sahneye koyuyor.

Mustafa Arıkoğlu’nun yazdığı, dört farklı skeçin yer aldığı iki  perdelik oyunda, sanal  ile reel arasına sıkışan bireyin çelişkilerine ve bu çelişkilerin toplumsal yansımalarına mizahi bir üslupla yaklaşılıyor. Barkovizyon şovlarıyla renklendirilen oyunu, ünlü oyuncu ve yönetmen Evren Duyal yönetirken müziklerini Aras Deniz Sipahi, koreografilerini ise Pınar Ataer üstlendi. Sözlerini Mustafa Arıkoğlu’nun yazdığı oyunun şarkılarını ise sevilen pop müzik sanatçıları Ege ve Soner Arıca seslendirdi.

Geçtiğimiz yıl trafik kazası geçiren, İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin baş baletlerinden olan Bora Acar Zöngür’ün yaşadığı trajik olayı anlatan skeç için hazırlanan “Daha Çok Erken” şarkısını Ege ile Didem Sökmen birlikte seslendirirken, Ahmet Çevik ve Soner Arıca’nın düet yaptığı, Levent Kırca ve hayatını kaybetmiş tüm usta sanatçılar için yazılmış olan “Ustam” adlı şarkıya ise kalabalık bir koro eşlik ediyor.

Resim 038

Merkeze aldığı insan üzerinden bireysel ve toplumsal ilişkilerin irdelendiği “Her Yöne 90 Dakika-2” adlı iki perdelik oyunda Ahmet Çevik, Hülya Şen, Melek Şahin, Yelda Alp, Ender Gülçiçek ve Sinan Bengier gibi tiyatro ve sinemanın usta isimleri bir araya geldiler. Yeni sezona yeni bir oyunla başlayan Ahmet Çevik Tiyatrosu, sadece yurt içinde değil aynı zamanda Avrupa turneleri düzenleyerek oyunu yurt dışına da taşımayı planlıyor.

IMG_1198[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_video title=”HER YÖNE 90 DAKİKA 2— İki perdelik müzikli komedi!” link=”https://youtu.be/yoZbEYhDhTQ”][/vc_column][/vc_row]

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı