SANATTAN

Huo Rf’nin ‘Tersten Hikayeler’i

Pi Artworks İstanbul, küratörlüğünü Nicole O’Rourke’un üstlendiği Huo Rf’nin ikinci solo sergisi Tersten Hikayeler – Stories in Reverse sergisine ev sahipliği yapıyor.

Tersten Hikayeler – Stories in Reverse, Huo Rf’nin iki yıldan uzun süredir üzerinde çalıştığı Homotopia kolajlarından oluşuyor. Seride yer alan işlerde kimliksiz polaroidler, kumaş, kaplama malzemeleri, bulunmuş objeler kullanan sanatçı, bir karşılaşma sonucu gibi bir araya gelmiş işlere bir kimlik ve tanım kazandırıyor. İşlerinde benlik tanımlarındaki değişimi günlük olgular ile ilişkilendiren Huo Rf, bu karşılaşmalar sonucunda yaşanan uyuşmaları, uyuşmazlıkları ve bir aradalıkları öne çıkarıyor. Bunu yaparken sosyal ve kültürel normların kimlik politikaları üstündeki etkilerini ele alıyor.

Serginin küratörü Nicole O’Rourke, sanatçının Hüseyin Bahri Alptekin, Gülsün Karamustafa gibi Türk sanatçılardan ilham aldığını belirtirken, ‘Tersten Hikayeler’de herkesin kendi hikayesini bulacağını söyledi. Hikayelerin müphemliğin rahatsız koltuğundan kalkmak yani öngörülemez olanı bilmek, bilinemez olanı bilmek ve bir zemin yaratmak için tersten anlatıldığını vurguladı.

Sergiyle aynı başlığı taşıyan, tasarımını Girls on Their Way Home‘un yaptığı, serginin küratörü Nicole O’Rourke, Merve Elveren, Gülsün Karamustafa ve Hera Büyüktaşçıyan‘ın metinlerinden ve sergide yer alan işlerden oluşan sanatçı kitabı da yayımlandı.

Sergi 25 Kasım 2017 tarihine kadar Pi Artworks İstanbul‘da ziyaret edilebilir.

Pi Artworks İstanbul
Mumhane Cad. No: 48-52/3
Karaköy/Beyoğlu/İstanbul

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı