ETKİNLİKLERSERGİ

İdil Üstünel’in ‘Alice’le Buluşma’sı IMOGA Art Space’de

IMOGA Art Space, İdil Üstünel’in “Alice’le Buluşma” başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.
Sergi 30 Mart – 27 Nisan 2024 tarihleri arasında Kuzguncuk’taki sergi mekanında gezilebilir.

Nilgün Sabar, İdil Üstüner’in eserlerini ve sergisini şöyle anlatıyor:

Şakayık çiçeğinin şifalı temasıyla, paletinde ve duygu aleminde bizi uyumlu, mükemmel bir evrene götürüp, sarıp sarmalayan İdil Üstünel, bu defa resimlerinde daha önce hiç görmediğimiz canlı renklerle dolu, çiçeklerin makro detaylarının rol aldığı bir aleme fantastik bir giriş yaparak bizi de oraya fırlatıyor. Bir solucan deliğinden başka bir makro boyuta açılmış hissi veren bu plastik alem, izleyeni renk ve coşkuyla sarıyor.

Uyku ile uyanıklık arası tavşanın peşinden giden Alice gibi, İdil Üstünel de serüvenin heyecanına kapılmış, yeni estetik algılar peşinde, tüm samimiyetiyle bize iç dünyasını açma cesaretine girişmiştir.

Diğer sergilerinde devam eden tutarlılık burada yeni bir evrenin keşfine bırakıyor yerini.

IMOGA Art Space
Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No:42/A
Üsküdar – İstanbul

İdil Üstünel'in 'Alice'le Buluşma'sı IMOGA Art Space'de

İdil Üstünel Kimdir?

1964 yılında İstanbul’da doğan İdil Üstünel, Kimya Mühendisliği’nde öğrenim gördüğü dönemlerde reklam ajansında çalışmaya başlamış, çalışma süresince yaratıcılık konusundaki alanlarda faaliyet göstermiştir. Karikatürist Salih Memecan’ın ajansındaki çalışma dönemini takiben, uzun bir dönem oyuncak yaratımı ve pazarlaması ile igili pozisyonlarda çalışmıştır. Daha sonra kendi firmasında 3 boyutlu promosyonel malzemelerin oluşturulması, üretimi ve pazarlaması faaliyetlerinde bulunmuştur. Pi Artworks’te İrfan Önürmen atölyesine gitmiş, uzun yıllar Nilgün Sabar atölyesine devam etmiştir. 2010 – 2014 yıllarında Nilgün Sabar ile serbest çağrışım yöntemiyle yaratıcılığın geliştirilmesine yönelik 2 ve 3 boyutlu işlerle, çeşitli sanat disiplinlerinin yer aldığı workshop çalışmalarına katılmıştır. Işık ve renklere olan ilgisini İzzet Keribar’ın atölyesine devam ederek geliştirmiştir. 2016 yılında IMOGA Gravür Akademisi’nde baskı resim çalışmaları yapmıştır. Çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürmektedir.

‘Doğal” Diye Tanımlanan Ürünler Böbreklerinizi Bozmasın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu