MÜZİKSANATTAN

İDSO, Çetin Emeç’i konserlerle anıyor!

İDSO DENİZBANK KONSERLERİ’NDE SANATSEVERLER USTA GAZETECİ ÇETİN EMEÇ’İ ANACAK.

İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası (İDSO), 01 Mart 2019 Cuma akşamı muhteşem bir klasik müzik şöleni sunacak. İDSO Denizbank konserinde gazeteci Çetin Emeç aramızdan ayrılışının 29. yılında sevgi, saygı ve özlem dolu muhteşem bir konserle anılacak. CKM’de saat 20.00’de başlayacak “Çetin Emeç’i Anma Konseri”nde; İDSO, Orkestra Şefi Can Okan yönetiminde solist Murat Berk (Viyolonsel), solist Evrim Güvemli (Klarinet), solist Recep Fıçıyapan (Flüt) ve solist Aslı Erşen’e (Trombon) eşlik edecek.

Orkestra Şefi – Can Okan

Konserde; Felix Mendelssohn’un Fingal Mağarası Uvertürü”, Franz Danzi’nin  Flüt ve Klarinet için düzenlenmiş Senfoni Konçertant Op.41”, Robert Schumann’ın  Genoveva Uvertür”, Max Bruch’ın “Kol Nidrei Op.47” ve Ferdinand David’in “Trombon Konçertosu” adlı eserleri icra edilecek.

02 Mart Cumartesi akşamı ise; Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde saat 20.00’de  Çetin Emeç’i Anma Konseri çerçevesinde  “Eğitim Konseri” gerçekleştirilecek. İDSO, Orkestra Şefi Can Okan  yönetiminde solist Murat Berk (Viyolonsel), solist Evrim Güvemli ( Klarinet ), solist Recep Fıçıyapan (Flüt) ve solist Aslı Erşen’e  (Trombon) eşlik edecek.

İDSO Müdürü & Program Koordinatörü Bülent Evcil; “01 Mart Cuma ve 02 Mart Cumartesi akşamı gerçekleştireceğimiz konserimizde usta gazeteci Çetin Emeç’i sevgi, saygı ve özlemle anacağız. Tam 29 yıl önce üzücü bir şekilde aramızdan ayrılan Çetin Emeç’i anacağımız bu anlamlı konsere tüm sanatseverleri bekliyoruz” dedi.                         

PROGRAM :

01 MART 2019 CUMA CADDEBOSTAN KÜLTÜR MERKEZİ – SAAT.20.00

02 MART 2019 CUMARTESİ – KARTAL HASAN ALİ YÜCEL KÜLTÜR MERKEZİ – SAAT.20.00 – Eğitim Konseri

  • Felix Mendelssohn  Fingal Mağarası Uvertürü”
  • Franz Danzi  Flüt ve Klarnet için düzenlenmiş Senfoni Konçertant Op.41”,

                                                — ARA—

  • Robert Schumann Genoveva Uvertürü
  • Max Bruch “ Kol Nidrei Op.47”
  • Ferdinand David “ Trombon Konçertosu”
Murat Berk – Viyolonsel
Evrim Güvemli – Klarinet
Recep Fıçıyapan – Flüt
Aslı Erşen – Trombon
Başa dön tuşu