RESİMSANATTAN

Kadının hem ‘Güçlü’ hem ‘Korunaksız’ olduğu anlar bu sergide!

Ada Sanat, sanatçı Buket Güreli’nin ‘Korunaksız’ başlıklı sergisine ev sahipliği yapıyor.

Buket Güreli, yeni sergisinde izleyiciyi tenlerin ıssızlığında var ettiği endişelerle buluşturuyor. Özellikle yüzleri görünmeyen ama zihinlerde beliren kadın figürleri, çıplak bedenleri ile yaşanılan her zorluğu, her durumu yansıtıyor. Zihinlerin örtüldüğü bir dünyada çıplak bedenleri adeta konuşturan Sanatçı, yeni gerçekleri, korkuları, belirsizlikleri ve söylenceleri tüm yalınlığı ile tuvallerine aktarıyor.

Bu sergide Kadın nü eserleriyle dikkat çeken Buket Güreli, hem toplumda kadın olarak varolma mücadelesini hem kadın bedenine cinsiyetçi bakışı sorgularken bazı figürlerde kadınların üzerine yerleştirdiği örtülerle kadının endişelerini ve ‘Korunaksız’ halini izleyiciye hissettiriyor. Sanatçının kağıtlarla kolaj tekniğini kullanarak hayat verdiği figürlerin bedenleri, huzursuz dünyayı resmederken umut aşılamayı da ihmal etmiyor.

Kadının güçlü ama korunaksız olduğu anları görmek, hissetmek ve sorgulamak istiyorsanız bu sergiyi 9 Kasım 2018 tarihine kadar Ada Sanat‘ta ziyaret edebilirsiniz.

Ada Sanat
İstiklal Cad. Aznavur Pasajı No: 108 Kat: 9
Galatasaray-İstanbul

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı