ETKİNLİKLERSANATTAN

OMM’DA KIŞ DÖNEMİ EĞİTİM PROGRAMLARI BAŞLADI

Dinamik ve çok yönlü programıyla müzelerin durağan yapısının dışına çıkmayı hedefleyen OMM – Odunpazarı Modern Müze, Aralık, Ocak ve Şubat aylarını kapsayan kış dönemi eğitim programı ile Eskişehir’in sanatsal buluşma noktası olmaya devam ediyor.

Çocuklar, öğrenciler, gençler, yetişkinler ve aileler dahil olmak üzere farklı yaş grupları ve ilgi alanları dikkate alınarak, OMM’un tecrübeli eğitim ekibiyle birlikte tasarlanan OMM Eğitim Programı kış dönemi boyunca yenilenen içeriğiyle katılımcılarını bekliyor. Müzeyi ve kaynaklarını herkes için öğrenme olanağına dönüştürmeyi, kültürel gelişimi artırmayı ve gençlerin sanatsal birikiminin güçlenmesini hedefleyen OMM’un kış dönemi eğitim
programında rehberli turlar, atölye çalışmaları, yetişkin programları, sanatçı atölyeleri, seminerler, yoga etkinlikleri ve aile programları yer alıyor. Yeni bilgiler edinmenin, öğrenmenin ve paylaşmanın keyfini çıkartmak için ziyaretçilerine ideal bir alan sunan OMM, kış döneminde yeni yıl ve öğrencilerin yarıyıl tatiline yönelik özel olarak tasarladığı program içeriği ile soğuk kış günlerinin vazgeçilmez durağı oluyor.

OMM Kış Dönemi Eğitim Programında Öne Çıkanlar

Sanatçı Atölyeleri

Sanatçılar ile tanışmayı ve birlikte üretmeyi hedefleyen sanatçı atölyelerinin kış dönemi programında 14-15 Aralık 2019 ve 25-26 Ocak 2020 tarihlerinde Tunca Subaşı ile “Yemeğin Hafızası” Gastronomi Atölyesi, 15 Şubat 2020 tarihinde ise Seçkin Pirim ve Ebru Döşekçi ile Heykel Atölyesi yer alıyor. Yeni bakış açıları kazandırmaya odaklanan
programda her sanatçı kendi atölye sürecinden izleri programına taşıyor.

Yılbaşı ve Yarıyıl Tatiline Özel Genç ve Çocuk Programları

Gençler ve çocuklara yönelik, farklı yaş gruplarına özel olarak hazırlanan atölye çalışmalarının kış sezonunda yeni yıl kutlamalarına özel atölye çalışmalarının yanı sıra yarıyıl tatilini sanatla iç içe geçirmek isteyenler için de özel atölye çalışmaları yer alıyor. Öne çıkan etkinlikler: Yılbaşı Atölyesi (4-6 Yaş, 7-10 Yaş ve 11-14 Yaş), Müzeden Masallar Atölyesi (4-6 Yaş), Yarıyıl Tatiline Özel Oyuncak Atölyesi (4-6 Yaş), Yarıyıl Tatiline Özel Müzecilik Oyunu Atölyesi (7-10 Yaş ve 11-14 Yaş), Çocuklar İçin Yoga (4-6 Yaş ve 7-10 Yaş), Çocuklar İçin Heykel Atölyesi (7-10 Yaş), Çocuklar için Müzik ve İleri Dönüşüm Atölyesi (7-10 Yaş), Çocuklar İçin Gölge Atölyesi (11-14 Yaş).

Rehberli Turlar

Çocuklar, gençler, öğrenciler, yetişkinler, aileler ve 65 yaş üstü büyüklere özel, farklı anlatım teknikleri ile eserleri yakından tanımak için tasarlanan rehberli turlardan ziyaretçiler tüm yıl boyunca yararlanabilecek. Uzman rehberler eşliğinde gezme olanağı sunan OMM rehberli turları ile ilgili rezervasyon ve detaylı bilgi için ziyaretçiler egitim@omm.art adresinden iletişime geçebilir.

Aile Programları

Aile Programı kapsamında gerçekleşecek atölyelerde aileler, çocukları ile birlikte sanat dolu bir hafta sonu geçirme imkanı bulacak. Farklı yaş gruplarına özel olarak hazırlanan programa en az 3 en fazla 8 çocuk, ailesinden bir yetişkinle beraber katılabilecek. Aile Atölyesi başlıkları arasında: Yılbaşı Atölyesi, Müzeden Masallar Atölyesi ve Işık Atölyesi yer alıyor.

Müzede Yoga Buluşmaları

Giriş seviyesinde hazırlanan ders programı ile “Müzede Yoga Buluşmaları” yogaya başlamak isteyenleri veya profesyonel yoga severleri OMM’a davet ediyor. Müzenin mistik atmosferinde bu eşsiz deneyimi yaşamak isteyenler için özel olarak hazırlanmış yoga programı yıl boyu her Cuma saat 18.30-19.45 arasında gerçekleşecek.

OMM Eğitim Programları ile ilgili detaylı bilgiye https://omm.art/tr/programlar internet sitesi üzerinden erişilebilir. Rezervasyon için ilgilenenler egitim@omm.art adresine e-posta gönderebilir veya 0222 221 27 37 telefon numarası üzerinden iletişime geçebilirler.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı