ETKİNLİKLER

TİM Show Center & Fazıl Say Konseri

Gelirinin, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin burs projelerine bağışlanacağı Fazıl Say konseri 27 Mayıs’ta TİM Show Center’da gerçekleşecek.

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, 27 Mayıs’ta TİM Show Center’da müzikseverlerle buluşacak.

“Eğer söz konusu olan hayat, insan hayatı ise, müzik ne olursa olsun vardır. Müziksiz hayat aslında var olamaz. Müzik hayatın sevinci, ruhu, neşesi ve her şeyidir…
Ben Montesquieu’nün “Bir ulusun müzik konusundaki eğitimine önem verilmezse o ulusu eğitmek olanaksızdır…” sözünü okumuştum, Bu düşüncelere ben de katılıyorum. O nedenle özellikle müzik konusuna pek çok özen gösteriyorum.
Mustafa Kemal Atatürk (1 Eylül 1924, Musiki Muallim Mektebi’ni açış konuşmasından.)

Dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, yurt dışı konserlerinde ülkesini başarıyla temsil ederken yurdumuzun en uzak köşelerine kadar giderek de nitelikli sanatı halkla buluşturmaktadır. Fazıl Say, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğinin “Çağdaş insanla çağdaş topluma ulaşma” amacı doğrultusunda hayata geçirdiği projelerinden birine daha destek veriyor. Fazıl Say’ın solo piyano eserlerini seslendireceği konserden elde edilecek gelir, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği‘nin burs projeleri kapsamında gençlerin eğitiminde kullanılacak.

Biletler Biletix’te

http://www.biletix.com/etkinlik/TKCMD/TURKIYE/tr

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı