ETKİNLİKLER

Tiyatro Oyunlarından Seçmeler 30 Ekim 2018 Salı

Arı Maya

İZMİR, Menderes Belediyesi Kongre Ve Sanat Merkezi – 30 Ekim 2018 16:00 – 19:00

Arı Maya Show çekirge Philip’in Arı Maya’ya doğum günü partisi hazırlamaya çalışmasıyla başlar ve ona arı Willy’nin yardım etmeye çalışmasıyla devam eder ama çözüm bulunamaz. Bu sırada Arı Maya’nın doğum günü olduğunu öğrenen Lili’nin yardım çalışmaları da Willy ve Philip’in sakarlıkları ile komik bir hal alır. Arkadaşlığın konu alındığı bu müzikal tüm çocuklarımıza arkadaşlığı en baştan tekrar öğretiyor..

Anlatılan Senin Hikayendir

ANKARA, Ankara Yeni sahne – 30 Ekim 2018 20:00

Gürül gürül, usul usul akan ırmak, bir bardak çay sıcaklığı, bir dost meclisinin anason kokulu coşkusu var bu oyunda. Hayal desek, değil, gerçek desek, değil… Şarkılar, türküler, insan, kuş, ağaç, kitap, dağ, taş koyun koyuna bu oyunda. Ege Denizi’nin sakin, hülyalı, bilge maviliğinde koca yürekli bir destan bu oyun. Memet Dayı, Adriana, Stafili İbrahim, Fenerci Ahmet, Denizci Barış, Niko…Tanıyorsunuz onları. Evet, her birimizin hikayesi farklı, her birimiz başka iklimlerin çocuklarıyız, her birimiz başka hayatlar yaşıyoruz, doğru. Ama içimizdeki ses diyor ki, biz birbirimizin yabancısı değiliz. Bize insanlığımızı unutturmak isteyenlere inat, güler yüzlü ve umutlu bir başkaldırı bu oyun.

Sunay Akın ile Görçek

KOCAELİ, Kocaeli Sabancı Kültür Merkezi – 30 Ekim 2018 20:00

“Bu gösterisinde kağıt gemilerden emekli kaptanımız izleyicilerini  seyir defterinin yeni sayfalarını okumaya davet ediyor. Görçek’i izleyenler, birarada yaşama duygusunu bilginin üretilen ve yönetilen en büyük güç olduğu gerçeğinde kavrayacaklar. Haydi gel, iki saate iki bin kitabın ışığının sığdığı bu gösteride karanlığa taşınan ışığı sen de avuçlarında hisset.”

Benimle Delirir Misin?

ESKİŞEHİR, Eskişehir Zübeyde Hanım Kültür Merkezi – 30 Ekim 2018 20:00

Necmi Yapıcı’nın yönettiği Benimle Delirir Misin? oyunu, izleyicisiyle buluşuyor..
Kim bilir belki de aşk eski bir yalandı, bütün suç da Adem ile Havva’daydı. Ya da en baştan aşkı bize çok yanlış anlatmışlardı. Bir evlilik ve aşk aranjmanı… Evlilik yeminleri, güzel aşk sözcükleri ile başlayan, evlilik seremonisinden delilik rapsodisine uzanan trajikomik bir süreç.

Dışarda Hiçbir Şey Var!

İSTANBUL, Artısahne Mecidiyeköy – 30 Ekim 2018 20:30

Hayal Gücü Bakanlığı kurulmasını isteyen Betül Arım sizlerle olacak.

Yalnızlar Kulübü

İSTANBUL, Toy İstanbul – 30 Ekim 2018 20:30

Hayat ritmini bul!
Her şeyden çok sıkıldın. Hiçbir şeye yeterince dürüst olamıyorsun. Aynaya bakıyorsun, gördüğün tek şey yapayalnız bir sen. Yaşamanın anlamını kaybettin. Yaşamın hiçbir amacı yok senin için. İşte; “Hayat ritmini bul” seni bekliyor o zaman. Hayat ritmin mi kayboldu? Ya da hayatına ritim mi katman gerek? On hafta. Haftada iki dersten toplam yirmi ders. Sonra her şey çok daha güzel olacak.

Çiçekçi Sokağı Cinayeti

İSTANBUL, Trump Kültür ve Gösteri Merkezi – 30 Ekim 2018 20:30

Hikayenin özünde; 1900’ler İstanbul’unda, kadına uygulanan cinsel şiddetin ve sonuçlarının anlatıldığı oyun, bu yönüyle de zamansız ve evrensel.
Olayın kahramanları; güzelliği dillere destan Despina, herşeyiyle bir kötülük makinesi Periklis, dönemin ünlü tefecisi Şık Manol, her devrin adamı meyhaneci Zafiris ve herşeyin tanığı olan Muhtar Türkan..
Türkan; görmüş geçirmiş, acılar çekmiş, hayatı her yönüyle tanımış ve tatmış bir bilge..
Ve Türkan, bu hiç ” değişmez düzeni ” şöyle anlatır:

Matmazel Julie

İSTANBUL, Grand Pera Cercle D’Orient Salonu – 30 Ekim 2018 20:30

Matmazel Julie, dünyaca ünlü, Avrupa ve Amerika edebiyatında çok geniş bir etkiye sahip İsveçli yazar August Strindberg’in en çok sahnelenen ve bilinen oyunudur. Eser 1800’lü yılların sonunda zengin aristokrat bir ailenin evinde geçmektedir. Evin küçük hanımı olan Matmazel Julie bir yazdönümü gecesinde, evin uşağı Jean ile duygusal bir yakınlaşma yaşar. Oyun, sınıfsal olarak iki uçta duran bu iki karakter üzerinden, toplumunda kadının konumlandırılmasını, sınıf meselesini tartışırken arka planda da gücünü kaybetmekte olan aristokrasi ve yükselen burjuva sınıfını anlatmaktadır.

Panik Atak Mahir Atak 

İSTANBUL, Tatavla Sahne – 30 Ekim 2018 20:30

Hayatın zorluklarına direnen takıntılı ve duyarlı bir garson. Evli bir adama âşık lüks yaşam peşinde koşan panik atak hastası bir kadın. Aile sevgisi görmemiş bir kız. Aşk acısı çekmekten yorulmuş kendini hayatın akışına bırakmış bir kadın. Madde bağımlılığından kurtulmak için verdiği mücadeleyi anlatan ailesiz yetişmiş  bir kız. Küçük yaş da evlenmiş kocası, çocuklar ve aynı zamanda gündeliğe giderek para kazanmaya çalışan bir ev kadını. Dünyayı dolaşmış ama hala mutsuz, kendini yerelde özünde arayan, panik atak hastası entel bir kadın. Belli dönemde kendi çıkarlarını ön planda tutmuş, insanları kullanmış sonra da yalnızlaşmış tam bir amaçsız ve panik atak hastası olan Mahir Atak. Bu karakterlerin hepsinin de ortak özelliği amaçsız ve takıntılı olmaları.

Palto

İSTANBUL, Nazım Hikmet Kültür Merkezi – 30 Ekim 2018 20:30

“Var olmak için bir metaya sahip olma isteğimiz hiç bitmeyecek hatta daha da artacak gibi. Oysa beni mutlu eden şey kendim olmalı!

Göründüğüm gibi değil de, olduğum gibi olmam. Evimizde 20 tane tişörtümüz varken ertesi gün yeni bir tane tişörtle eve geliyorsak, bir sorun yok mu sizce de?

Aşk Dersleri 

İSTANBUL, Çevre Tiyatrosu – 30 Ekim 2018 20:30

İtalyan yazarlarımız Dario Fo ve Franca Rame’nin kadın bakış açısıyla yazdığı bu içten ve cesur oyunda, aşkı ve cinselliği ironik bir komedi üslubuyla seyirciye taşıyor. Aile içindeki kapalı ve tutucu ilişkinin, eğitim eksikliğinin nelere malolduğunu ; aşkı yaşayamıyorsak, dünyayı değiştirmek için bir yanımızın eksikliğini hep duyacağımızı hatırlatıyor. Füsun Demirel’in çevirip Türkçeye kazandırdığı aynı zamanda rejisini yaptığı oyuna, ara oyunlarda Serpil Özcan ve Mert Küçülmez eşlik ediyor.

VUKU

İSTANBUL, Endless Art Taksim – 30 Ekim 2018 20:30

Vuku tiyatro oyunu, Endless Art Taksim sahnesinde sizlerle…
“Huzurlu uyumak için uyanmak gerek. Sisteme teslim olmuş bir adamın (Vuku), geçmişiyle yüzleşerek uyanmasının öyküsü.
Hatasızlık en büyük hatadır.”

Bir Delinin Hatıra Defteri 

İSTANBUL, Cafe Theatre – 30 Ekim 2018 20:30

Hikâye; Çar 1. Nikolay`ın baskıcı devrinde yaşamış küçük bir devlet memurunun hayatı üzerine odaklanır.

Oskimoron

ANKARA, Tatbikat Sahnesi – 30 Ekim 2018 20:30

İki farklı kromozom dizisi.İki farklı cinsiyet, iki farklı bakış açısı…Kadın ve erkek!Doğal oksimoron…
Her şeyin ancak zıddıyla var olduğu evrensel düzende, varoluşunu bizzat kendi zıddına borçlu olan bu iki genetik mucize, varlıklarının sürekliliği için tek bir şeye ihtiyaç duyarlar: Dengeye…
Peki o dengeyi bulabilmek o kadar kolay mıdır?
Semih’in beyninin içindeki kadın-erkek mücadelesinde o dengeyi ararken, kendinizi bulacaksınız.

Türk müsün Canım?

İSTANBUL, Barış Manço Kültür Merkezi- 30 Ekim 2018 20:30

“Yaşarken değil, izlerken fark edeceğiniz komiklikler bu gösteride… Dünyanın en zor işini yapmaya hazır olun. Ne mi o? Tabi ki kendine gülmek! Bizi bize kızarak kızdırarak değil, severek sevdirerek anlatan bir gösteri… Barbaros Uzunöner’in stand-up gösterisine çok güleceksiniz.”

39 Basamak

İSTANBUL, Zorlu PSM Turkcell Plantinum Sahnesi – 30 Ekim 2018 20:30

1935 Ağustos’u, Richard Hannay (Engin Hepileri), can sıkıntısını dağıtmak üzere bir tiyatro oyununa gitmeye karar verir. Hannay, o gece tiyatroda gizemli güzel Annabella’yla (Demet Evgar) tanışır ve kendini Londra’dan İskoçya’ya uzanan çok komik, heyecanlı, hareketli, çılgın bir casusluk serüveninin ortasında bulur. Bu serüvende ise onlara pek çok rolle karşımıza çıkan soytarılar (Okan Yalabık ve Bülent Şakrak) eşlik eder.

Haber: Nasuh Bektaş

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı