SANATTANTİYATRO

‘Varyemez’ seyirci ile buluştu!

Fransız oyun yazarı Moliere’in dünyaca ünlü komedisi cimri piyesini, Ahmet Vefik Paşa Türkçeye “Azarya” adıyla kazandırmıştı. Azarya oyunu, usta oyuncu Binnur Şerbetçioğlu’nun yönetmenliğinde “Varyemez” oyunu olarak izleyiciyle buluştu.

Oyunu günümüz Türkçesiyle seyirciye aktaran Binnur Şerbetçioğlu, aynı zamanda oyunun yönetmenliğini de üstleniyor. Azarya Varyemez’i “Tarık Şerbetçioğlu”, Lea rolünü “Binnur Şerbetçioğlu” oynuyor. İstanbul kumpanyasının oyuncuları da ikiliye eşlik ediyor.

Azarya Varyemez, zengin olmasına rağmen, cebinden hiç para çıkaramayan cimri ve zalim bir adamdır. Evlenme çağına gelmiş kızı ve oğlu da bu tutumu ile karşı karşıya kalır. Tek aşkı hastalık derecesinde paralarıdır. Arabulucu bir kadının tavına gelip kendisinden yaşça çok küçük bir kızla evlenmeye kalkması, onu oğlu ile bir kez daha karşı karşıya getirir.

Her yaştan seyircinin keyifle izlediği oyun, kötü huylu insanların hem kendilerine hem de çevrelerine hayatı nasıl zehir ettiğini en açık şekilde anlatıyor.

Oyunun Künyesi

Yazan: Ahmet Vefik Paşa
Uyarlayan/Yöneten: Binnur Şerbetçioğlu
Dekor-Kostüm: Binnur Şerbetçioğlu
Müzik: Özlem Noyan
Süre: 2 Perde, 2 Saat

Oynayanlar : Tarik Şerbetçioğlu
Binnur Şerbetçioğlu
Raşit Çelikezer
Gizem İnceoğlu
Yansi Özçelik
Emre Çataloluk
Burak Akbulut
Ozan Demir
Cem Özoktay
Deniz Nida Şener
Serhan Atak
Ayşegül Verdi
Deniz Noyan
Özen Erol

Gelecek Program

25 Kasım 2018 KKM Gazanfer Özcan S. İstanbul
29 Kasım 2018 Barış Manço Kültür Merkezi İstanbul

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Etiketler

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı