ETKİNLİKLER

Yapı Kredi Kültür Sanat Loca Söyleşi – İpek Çalışlar, Teyfur Erdoğdu ‘Mustafa Kemal Atatürk’e yakından bakmak’

Mustafa Kemal Atatürk…Yazılması zor bir isim, dokunulmazlıkları olan büyük bir kişilik. İpek Çalışlar’ın Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan “Mustafa Kemal Atatürk: Mücadelesi ve Özel Hayatı” adlı kitabı Atatürk’e daha yakından bakmayı vaat ediyor.

Çalışlar, on dört yıllık çalışmasının ürünü olan kitapta klişelere mesafeli duruyor; yoksul aile, başarısız baba, karga kovalayan çocuk gibi anlatıları sorguluyor. Fikriye Hanım’ın kuşkulu ölümünün üzerindeki perdeyi aralıyor. Atatürk’ün yaşamında rol oynamış kadınların gözlemlerine ve kadın savaş muhabirlerinin tanıklıklarına yer veriyor. Böylece  kadın bakış açısının baskın olduğu bir Atatürk biyografisi ortaya çıkıyor.

Bu son derece özel ve önemli kitabı konuşmak için İpek Çalışlar ve Teyfur Erdoğdu bir araya geliyorlar. Söyleşi, İpek Çalışlar’ın YKY Beyoğlu Kitabevi’ndeki imza etkinliğinin hemen ardından gerçekleşecek.

Bu kitaba Kitapdevrimi.com’dan ulaşabilirsiniz: http://kitapdevrimi.com/magaza/kitap/tarih/mustafa-kemal-ataturk-mucadelesi-ve-ozel-hayati-ipek-calislar/
Başa dön tuşu