MÜZİKSANATTUBE

YENİ BİR NEFES: SEDA ERCİYES’TEN “10:50”

Şarkıcı, söz yazarı Seda Erciyes, ilk teklisi “10:50″yi Epic Istanbul etiketiyle yayımlıyor.

Müzik dünyasına farklı bir ses getirecek Seda Erciyes, R&B vokali ve trap beat’leriyle müzikseverlerle ilk kez “10:50” teklisiyle buluşuyor. Tek taraflı sevgi, ilgiye açlık, günlük koşuşturmaların ve yorucu düzenin içerisinde duygusunu yitirmiş ilişkiler ve birliktelikleri yansıttığı şarkıda, herkesin başına gelen ama dile getirmeye gerek duymadığı sıradan bir halin enstantanesi anlatılıyor.

R&B ve trap müziğinin harmanlandığı şarkıda, dizginleri eline almış bir insanın isyanı, tavrı, gücü ve aydınlanışı ele alınırken günümüz ilişkileri eleştiriliyor. Herkesin kendinden bir parça bulacağı şarkının klibinde ise güç sembolü takım elbiseler, birbirine omuz veren kadınlar ve her anlamda doğallık gözlemleniyor.

1993 Kadıköy doğumlu şarkıcı-şarkı yazarı Seda Erciyes, lise yıllarında sahne ile tanıştı, ardından bir yandan İstanbul Teknik Üniversitesi’nde mühendislik okurken bir yandan da sahne almaya devam etti. Elif Çağlar, Güç Başar Gülle, Randy Esen gibi değerli müzisyenlerle caz vokal ve armoni çalışma fırsatı buldu. Genç Caz ve Nardis Caz Vokal yarışmalarında final sahnesinde yer aldı. Akademik hayatı sona erdirdikten sonra eğitimini aldığı alanda çalışırken müziğe aynı şekilde devam etti ve İstanbul’da çeşitli sahnelerde, severek dinlediği hip hop, soul, R&B, caz gibi türlerden oluşan repertuarıyla sahne aldı. Bu sırada etkilendiği bu türleri yansıttığı şarkılarını yazmaya başladı.

Seda Erciyes’in ilk teklisi “10:50” şimdi tüm dijital platformlarda!

Başa dön tuşu