RESİMSANATTAN

Yunus Ensari Resim Yarışması’nın kazananları belli oldu!

Gerçekleştirdikleri projeler ve sergiler ile ülkemizdeki genç sanatçıların sanatsal üretimlerine destek olmayı amaçlayan Platform A Sanat Galerisi ve Taurus Alışveriş Merkezi tarafından bu sene dördüncüsü gerçekleştirilen Yunus Ensari Resim Yarışması’nın kazananları belli oldu.

421 eserin katıldığı yarışmada, Prof. Cebrail Ötgün, Prof. Hasan Pekmezci, Prof. Mehmet Yılmaz, Yalçın Gökçebağ ve Yasemin Bay‘dan oluşan jüri tarafından ilk eleme online olarak yapıldı ve elemeyi geçen 87 eser için jüri ikinci değerlendirmesini yaptıktan sonra kazananlar belirlendi.

Bu değerlendirme sonucunda; 1.lik ödülünü Engin Aslan (Niğde), 2.lik ödülünü Mehmet Ahmet Bülez (Gaziantep), 3.lük ödülünü Emrah Akkayüz (İstanbul) kazandı. Nurhayat Güneş (Ankara) ve Mustafa Özbakır (İstanbul) ise mansiyon ödüllerini almaya hak kazandı. Ayrıca Taurus AVM yönetimi tarafından seçilen Mahmut Toktaş (Van), Taurus AVM özel ödülünü kazandı. Yarışmaya katılan 19 eser sergilenmeye layık görüldü.

Yunus Ensari Resim Yarışması IV-2017 ödül töreni ve sergisi, 13 Ocak 2018 tarihinde Taurus AVM’de yer alan Platform A’da gerçekleştirilecek.

Platform A
Taurus AVM Konya Yolu No: 190
Asma Kat Çankaya/Ankara

İşte kazanan resimler:

1.lik Ödülü – Engin Aslan,Pasajlar 1,110×110 cm
2.lik Ödülü – Mehmet Ahmet Bülez,Gizem,80×150 cm
3.lük Ödülü – Emrah Akkayüz,Otonomi,140×100 cm
Mansiyon Ödülü – Nurhayat Güneş,Yol Hikayeleri,80×150 cm
Mansiyon Ödülü – Mustafa Özbakır,İnsan Acıyı Hep Aklında Tutar,120×80 cm
Taurus AVM Ödülü – Mahmut Toktaş,İnanç,115×80 cm

Etiketler
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı