ETKİNLİKLERSERGİ

‘Zamandan Kalan’ sergisi Istanbul Concept Gallery’de açılıyor

Istanbul Concept Gallery’nin 2021-2022 sanat sezonunun ilk sergisi “Zamandan Kalan” 12 Eylül Pazar günü sanatçıların katılımı ve gün içinde farklı saatlerde gerçekleşecek Instagram canlı yayın bağlantıları ile açılıyor.

Küratörlüğünü Işık Gençoğlu‘nun yaptığı sergide, sanatçıların kişisel ya da evrensel alanlarda iz bırakan olayları farklı bir vizyonla yorumladıkları eserler yer alıyor. Galerinin geleneksel hale gelen 10×10 Küratör Seçimi Sergi Serisi’nin dokuzuncusu olan sergide, 10 sanatçının 10 ayrı eseri olmak üzere toplam 100 eser izleyicilere sunuluyor.

 “Zamandan Kalan” sergisinde, Alper Bıçaklıoğlu, Buse Kökçü, Coşkun Sami, Huri Kiriş, Maria Roza, Onur Gülfidan, Suat Akdemir, Turgut Mutlugöz, Yonca Saraçoğlu, Zeynep Erol’un eserleri yer alıyor. Istanbul Concept Gallery, her biri farklı temalarla gerçekleştirilen 10×10 sergileriyle, sanatçılara bugünden yarına kalacak mesajlarını izleyici ile buluşturacakları özgür bir platform oluşturmayı hedefliyor. Küratör Işık Gençoğlu bu sergileri “Tarihi güçlüler değil, haklılar yazabilsin diye sanat!” ilkesi doğrultusunda, belirlenen eserlerden oluşturuyor.

 2017’de galerinin açılışından bu yana gerçekleştirilen serilerin ilki, “Yeni Hikâyeler” adıyla “Herhangi bir hayat, diğerinden üstün değildir”’ temasıyla hayata geçti. Sergiler, ‘Kahraman beklemeden kahraman olmak’, “İnsanoğluna evrende sadece bir –zerre- olduğunu hatırlatmak” gibi içeriklerle devam etti. Topluma ayna tutan sanatçı manifestolarının daha görünür olması amacıyla hazırlanan sergiler devam edecek ve 2023’te tüm eserlerin yer aldığı bir kitapta toplanacak. 

Zamandan Kalan” sergisinde yer alan sanatçılardan Coşkun Sami’nin ekte gördüğünüz eserinin açıklamasını, serginin ana temasını daha net anlatabilmek için paylaşıldı. Serginin öne çıkan bir diğer özelliği de; Yonca Saraçoğlu gibi duayen sanatçıların önümüzdeki sanat sezonu içinde gerçekleşecek kişisel sergilerinde yer alacak öncü eserlerinin ilk defa sanatseverlerle buluşacak olması.

 “Zamandan Kalan” Sergisi 12 Eylül- 12 Ekim 2021 tarihleri arasında Istanbul Concept Gallery‘de izlenebilir. 

Istanbul Concept Gallery
Tomtom Mahallesi. Nur-u Ziya Sokak. No:27
Beyoğlu – İstanbul

Pandemi tedbirleri kapsamında ziyaret için lütfen randevu alınız:
0549 3919131 

Maske takmak ve galoş giymek zorunludur.

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı