MÜZİKSANATTAN

25. İstanbul Caz Festivali Etkinliği: “Gece Gezmesi”

25. İSTANBUL CAZ FESTİVALİ İÇİN GERİ SAYIM DEVAM EDİYOR.

FESTİVALİN EN GENÇ, YENİLİKÇİ, HEYECANLA BEKLENEN İSİMLERİ BİR ARAYA GETİRDİĞİ ETKİNLİĞİ GECE GEZMESİ 28 HAZİRAN’DA KADIKÖY VE MODA’DA!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Garanti Bankası’nın sponsorluğunda düzenlenen 25. İstanbul Caz Festivali için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Bu sene 25. yaşını kutlayan festival kapsamında 28 Haziran Perşembe günü Vodafone Freezone’un sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan “Gece Gezmesi” ile festival enerjisi Anadolu yakasına taşınıyor.

25. İstanbul Caz Festivali kapsamında bu yıl dördüncü kez gerçekleştirilecek Gece Gezmesi, 28 Haziran Perşembe günü 19.00’da kapılarını açacak ve Kadıköy ve Moda‘da yer alan çeşitli konser mekanları ve festivale özel sahnelerde gerçekleştirilecek. İzleyiciler tek bir bilet alarak ‘Gece Gezmesi’nin tüm mekanlarına giriş sağlayıp programı takip edebilecekler.

Festival kapsamında son üç senedir olduğu gibi bu sene de festival ziyaretçilerinin bağımsız sahnenin en heyecan verici ve alternatif isimlerini dinleme fırsatı bulacağı Gece Gezmesi programında Kalben, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Islandman, Nilipek., Melike Şahin, Taner Öngür & 43,75 ve Focan & Bıyıkoğlu Organic Quartet’in  yanı sıra yeni albümü Miles Kuçles’i geçtiğimiz aylarda yayımlayan caz müzisyeni ve besteci Selim Selçuk, son dönemde solo davul projesiyle dikkat çeken sanatçı ve müzisyen Cevdet Erek, sakin tonlu şarkıların ardından güçlü, rock’n roll tatlar yakaladıkları şarkıları ile geniş bir hayran kitlesi edinen Dolu Kadehi Ters Tut ve “ruh pop” olarak tanımladıkları türdeki ilk albümleri ile göz açıp kapayıncaya kadar dinleyicilerin favori projelerinden biri haline gelen Ati ve Aşk Üçgeni de eklendi.

Anadolu yakasında indie rock, elektronik müzik ve caz gibi farklı tınılarının yankılanacağı Gece Gezmesi’nde ayrıca, İstanbullu müzisyen ikili, Ekin Sanaç ve Berna Göl’ün ortak projesi kim ki o, perküsyoncu, udi Yinon Muallem’in Hakan Gürbüz ve İsmail Altunbaş ile yeni projesi TaKiDum, Aralık ayında yayımladığı “Cızgan” albümü ile dikkatleri çeken genç besteci ve şarkıcı Selin Sümbültepe, Ankaralı genç punk-rock grubu Al’York ve Nardis Caz Vokal yarışmasında dereceye giren genç isimlerden Sibel Demir de bulunuyor.

“Gece Gezmesi” etkinliklerinin mekanları arasında, Club Quartier (St. Joseph’liler Derneği), Moda Sahnesi, Moda Kayıkhane, Baba Sahne, All Saints Moda Kilisesi, Ağaç Ev Kadıköy, BantMag Havuz / BİNA, KargART ve zor  yer alıyor.

“Gece Gezmesi” konserleri SOCAR Türkiye sponsorluğunda gerçekleştirilen Vitrin etkinliği kapsamındadır.

Başa dön tuşu