ETKİNLİKLERSERGİ

‘Ahenk’, IMOGA Art Space’te

“AHENK” isimli ALARMART GRUP SERGİSİ 13 Mayıs – 03 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul Kuzguncuk IMOGA Art Space’te izlenebilir.

Tarihin katmanları arasında filizlenen, güçlü köklerle derinleşen ve pekişen birlikte ahenk içinde olma hali Kuzguncuk’u özel kılıyor, ilham veriyor. Farklı dini inanış, dil ve kültürlerin birbirine sımsıkı sarılmış yaşama pratiğinin tam da ortasında duran IMOGA Art Space, sanatın birleştirici gücü ile hayatımıza dokunuyor, değer katıyor, çoğaltıyor. Bu çoğalmaya; eserleri ile Alarmart sanatçıları, IMOGA Art Space’in ev sahipliğinde dahil oluyor.

IMOGA Art Space

Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. No:42/A
Üsküdar İstanbul

Alarmart Hakkında
Üretip tüketmet yerine üretip paylaşmayı seçtik. Paylaşırken tekrar üretmeyi, birey olarak özgürlüğümüzü, ben olmayı, ben olmanın sınırlarını koruyarak çoğalmayı tercih ettik.Sohbeti paylaşımlarla demleyip, enerjilerimizi projelerimizle birleştirdik. İstemdışı biraraya gelmiş olan sanat dostları, sanat için, kendisi için, başkaları için, kendiliğinden…
Doğal, katıksız, en önemlisi çıkarsız biraraya gelen Eskişehir havasını solurken sohbetlerde birleşen, fırçasından emek damlayan dostlarla kendiliğinden gelişiveren bu oluşum zaten vardı. Biz sizlerle paylaşmak istedik.
Eskişehir’de başlayan bu paylaşım, dinamizmi temsil eder. Durağanlığa karşı uzak mesafelerle birleşir ve hareket eder. İzmir, Adana, Edirne, İstanbul…  Farklılıklarımızla paylaşımlarımız eyleme dönüşür. Nesnel ifadeden uzaklaşmadan zamansız, sınırsız, koşulsuz, sorgusuz ama paylaşımcı.
“ALARM” harekete geçmektir. Hep uyanık olmak ve uyanık kalmaktır. Dünyanın kısırlaştırdığı duygulara karşı duyarsız kalmadan sanata sarılmaktır.
Yarışmadan, yan yana durabilmeyi başarmaktır. Dünyanın getirmiş olduğu sistem içerisinden bir çok şeyden soyutlanıp  bunu gerçekleştirebilmek çok zordur. Biz bu zorlu süreçte paylaşımı seçerek “ALARM” dedik.
Hakan ESMER
Şubat  / 2016

IMOGA Art Space Hakkında
IMOGA Art Space, İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi’nin sanat birikiminden beslenmekle birlikte bu dev koleksiyona ve yılların tecrübe birikimine yeni bir açılım sağlayacak biçimde farklı teknik üretimlere ve farklı çağdaş sanat alanlarına da olanak açan bir anlayış ile kuruldu. İlk adımını IMOGA Müzesinin açılışını takiben IMOGA Art Gallery konsepti altında 2004 yılında Nişantaşı’nda açan yapı, ardından Kızıltoprak’da 2015 yılında yenilenerek faaliyetine devam etti. 2017 yılından itibaren ise Kuzguncuk’daki geniş imkanlı, iki katlı mekanında sanat severlere hizmet vermeyi sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu