RESİMSANATTAN

Akın Ekici’nin ‘REM’inden doğan eserler!

Ressam Akın Ekici’nin rüya, dejavu ve hayallerinden doğan 4. kişisel sergisi ‘REM’, İstanbul Karbon Gallery’de açıldı.

Avukat ve Ressam Akın Ekici, üretim sürecinde kendisini besleyen rüya, dejavu ve hayallerini soyut olarak tuvale aktardığı 20 eserini, İstanbul Karbon Galeri‘de ‘REM’ başlıklı sergi ile sanatseverlerin beğenisine sundu. Resimlerindeki dokuların, desenlerin, formların kompozisyonların ve renklerin adeta REM uykusu adı verilen evrede doğduğunu belirten Sanatçı, eserlerinin kaynağının hayalleri, dejavuları, rüyaları ve karabasanları olduğunu söyledi.

Sergi açılışına Tiyatrocu Tamer Levent, Ressam Prof. Devrim Erbil, Sanat Yazarı Abdülkadir Günyaz da katıldı. Değerli katılımcıların da konuşma yaptığı sergide, Tamer Levent Sanata Evet Platformu adına ‘Sanata evet’ çağrısı yaparak bu tarz sanat etkinliklerinin sanatın aydınlatıcı misyonu adına önemli olduğunu vurguladı.

Açılışta ayrıca Apsara Dance Factory‘nin sergilediği ‘Bahratanatyam’ performansı Akın Ekici‘nin resimlerine eşlik etti. Bu disiplinler arası etkinlik, izleyicileri algılananların gerçek olduğu, antik kültürlerin sayıldığı ve illüzyonlara kucak açan bir REM hali içindeymişcesine etkisine aldı.

Kendi hayal ve rüyalarınızı da sizlere hatırlatacak bu sergiyi, 3 Ağustos 2018 tarihine kadar İstanbul Karbon Galeri‘de ziyaret edebilirsiniz.

KARBON GALLERY
Windowist Tower – B Katı Eski Büyükdere Cad. No: 26
Maslak – İstanbul

Giriş ücretsizdir.

Başa dön tuşu