RESİMSANATTAN

Alaattin Efe’den sınırlarınızı zorlayacak sergi

Genç Sanatçı Alaattin Efe, ilk kişisel sergisi “Sınır’’ ile Sevil Dolmacı Art Gallery’de sanatseverlerle buluştu.

Her insanın içinde dış dünyadan sakladığı ayrı bir dünya bulunduğunu düşünen Alaattin Efe‘nin izleyiciye sınırların ötesini gösteren sergisi ‘Sınır’Sevil Dolmacı Art Gallery’de açıldı. Kağıt üzerine karakalem, karışık teknik ve füzen tekniğini kullanımıyla öne çıkan genç sanatçı, desenlerinde bilinçaltının karmaşık dünyasını konu alıyor. Felsefe, edebiyat, mitoloji ve psikolojiden beslenen genç sanatçının eserlerinde varoluşçuluk kavramı, bilinçaltı ögeler ve gerçeküstü kavramları bir araya geliyor.

Sanatçının desenleriyle yarattığı gerçeküstü dünyanın çıkış noktasını bilinçaltının karmaşıklığı, ifade edilemeyen duygular, sembolize edilmiş düşünceler ve bertaraf edilmiş korkular oluşturuyor. Yaşadığı düşünce ve duygu durumlarını zihninden izleyiciye kağıt ve kalem yoluyla aktaran sanatçı, insan psikolojisinin çok katmanlı yapısını yansıttığı desenlerinde psikanaliz, varoluşçuluk, sembolizm ve gerçeküstücülük kavramlarını bir araya getirerek yeni bir görsel dil yaratıyor.

Her şeyin altında bir bozukluk arayan genç sanatçının izleyiciyi kendi iç dünyalarının simgelerini keşfetmeye davet eden bu sergisini 15 Aralık 2020 tarihine kadar St Regis Otel’de yer alan Sevil Dolmacı Art Gallery‘de ziyaret edebilirsiniz.

Alaattin Efe Kimdir?

2012 yılında Necmettin Erbakan Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü, lisans programından mezun olan Alaattin Efe, mezuniyetinden itibaren birçok karma sergi ve sanat çalıştayında yer aldı. Yaşamını ve üretimlerini Konya’da sürdüren genç sanatçı, şimdiden Contemporary Istanbul, ArtAnkara gibi Türkiye’nin önde gelen sanat fuarlarında ve özel koleksiyonlarda eserleriyle yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu