SANATTANTİYATROTİYATRO OYUNLARI

“Amiral Battı Kaçıyorusss”

Tiyatrocu, Çevirmen, yönetmen ve yıllarını tiyatroya adamış usta sanatçı Göksel Kortay'ın yönetmenliğindeki "Amiral Battı Kaçıyorusss" ile harika dakikalar geçirmeye hazır olun.

Ustaların imzasını taşıyan “Amiral Battı Kaçıyorusss” oyunu hikâyesi ve kadrosuyla seyircilere keyifli bir oyun sunuyor.

Tiyatromuzun iki ustası Haldun Dormen ve Göksel Kortay‘ın yazdığı ve yönettiği Amiral Battı Kaçıyorusss oyunu, gerçek bir hikâyeden yola çıkarak tiyatro sahnesine uyarlandı. Sovyetler Birliği’nin ünlü balerinlerinden Rudiyef, Türkiye’de sıkı güvenlik önlemleri ile katıldığı programda, Sovyet yetkililerin bir anlık dalgınlığından faydalanıp, kaçıyor. Türkiye’ye iltica etmek isteyen Rudiyef’in kaçışı, usta yazarlar tarafından hikayeleştirilmiş ve tiyatro sahnesine uyarlanmış.Sonuçta keyifli bir oyun ortaya çıkmış.

Oyun Hakkında

Olaylar 1980’lerde emekli bir amiral ‘in evinde geçmektedir. Ünlü bir dansçı olan Rudiyef (Oliver Spence) emekli amiral Kemal Ertürk’ün (Hakan Eratik) katıldığı bir davette balerin partneri Sevda’nın da (Çiğdem Batur) yardımıyla amiral ‘in arabasının bagajına saklanarak amiral ‘in evine gelir. Amacı Türkiye’ye iltica etmektir. Bu sırra ilk başta amiralin kızı Ebru (Yeliz Şar) ortak olmuştur. Çok geçmeden Amiral in müstakbel damadı Caner ( Kadir Doğulu ) eve gelir ve olaylara dahil olur, evin bahçıvanı, İç işlerinden bir memur ve birde polis müfettişinin eve gelmesiyle olaylar içinde çıkılmaz hale gelir. Birbirinden komik olayları ve karmaşayı kahkahalarla izleyeceksiniz.

Tiyatrocu, Çevirmen, yönetmen ve yıllarını tiyatroya adamış usta sanatçı Göksel Kortay’ın yönetmenliğindeki “Amiral Battı Kaçıyorusss” ile harika dakikalar geçirmeye hazır olun.

Yazanlar: Haldun Dormen-Göksel Kortay
Yöneten: Göksel Kortay
Prodüksiyon: Arena Oyuncuları
Oynayanlar
Kadir Doğulu, Hakan Eratik, Çiğdem Batur, Yeliz Şar, Oliver Spence, Sedat Bilenler,Oytun Terzi, Murat Buyruk, Neslihan Yavuz

Gelecek Program

16.03.2020 Pazartesi / 20:30
Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu / İzmir

17.03.2020 Salı / 20:30
Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi / İzmir

18.03.2020 Çarşamba / 20:30
MEB Şura Salonu / Ankara

04.04.2020 Cumartesi / 20:30
Tayyare Kültür Merkezi / Bursa

Haber-Fotoğraf: Nasuh Bektaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu