ETKİNLİKLERSERGİ

Anna Laudel’den Yaz Sergisi: ‘Zamanın Döngüsel Doğası’

16 Haziran - 25 Ağustos 2022

Anna Laudel İstanbul, yaz sezonunu karşıladığı “Zamanın Döngüsel Doğası” başlıklı karma sergiye 16 Haziran – 25 Ağustos 2022 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Sergide Ramazan Can, Tuğçe Diri, Emin Mete Erdoğan, Hayal İncedoğan, Bilal Hakan Karakaya, Ekin Su Koç, Fırat Neziroğlu, Cem Sonel, Halil Vurucuoğlu, Hanefi Yeter ve Serpil Yeter dahil olmak üzere farklı materyal ve tekniklerde üretim yapan 11 sanatçının disiplinlerarası eserlerinden oluşan bir seçki yer alıyor.

Zaman kavramının ortaya çıkışıyla ilgili farklı teorileri odağına alan sergi, zamanı ölçmeye başladığımızdan beri göç, iktidar savaşları, yabancılaşma ve inanç sistemleri gibi tekrar eden olayların yansımalarını izleyici ile buluşturuyor.

Sergi, zamanı anlamlandırmak için gece-gündüz, yaşam-ölüm gibi parçalara ayıran insanın, ayırdığı bu döngülerin içinde dünyaya verdiği zararı da gözler önüne sererken günümüzün en büyük sorunu olan iklim krizine de dikkat çekiyor.

Yüzyıllardır dünyanın kendi döngüsünde yaşadığı bu değişimlerle birlikte, belli dönemlerde yaşadığı büyük patlamalarla kendini nasıl yenilediğini sanatçıların gözünden izleyiciye sunan “Zamanın Döngüsel Doğası”, ziyaretçilerini hayatta yaşadıkları olaylarda bir anlam aramaya ve kendi içsel döngülerinde yola çıkmaya davet ediyor.

Kolajdan heykele, tuvalden yerleştirmeye ve neondan kara kalem çizime kadar uzanan geniş bir yelpazede üretilmiş eserlerinin yer aldığı “Zamanın Döngüsel Doğası”, 25 Ağustos 2022 tarihine kadar Anna Laudel’in Kazancı Yokuşu, 45 adresinde yer alan galeri mekanında ziyaret edilebilir.

Güncel Sergiler

Anna Laudel Bodrum

Anna Laudel’in 2022 yaz sezonunu karşıladığı ZAİ Yaşam’da dokuma sanatçısı Fırat Neziroğlu’nun “İçimdeki Deniz” başlıklı kişisel sergisine 18 Haziran – 31 Temmuz 2022 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Anna Laudel Düsseldorf

Lennart Brede’nin cesur fotoğraflarını bir araya getiren “Because You Want To Be Loved” isimli kişisel sergisi 16 Temmuz 2022 tarihine kadar Anna Laudel Düsseldorf’ta görülebilir.

ana görsel: 1-Ramazan Can, Deterritorialization, 2022, Neon, Dokuma, Ahşap, Pleksi, 59x169x17 cm

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı